Zaloguj się | Rejestracja

Regaty o Puchar Prezydenta Grudziądza

poniedziałek, 10 września 2018 r., godz. 08:18  |  Wersja do druku

W dniach 8-9 września na jeziorze Rudnickim Wielkim odbyły się regaty o Puchar Prezydenta Grudziądza. Zawodnicy Brodnickiego Towarzystwa Żeglarskiego "Pojezierze" zaliczyli udany start w regatach i w wielu kategoriach stanęli na podium.Paweł Kędzia pisze:

Regaty o Puchar Prezydenta Grudziądza odbyły się na jeziorze Rudnickim Wielkim. Brodnickie Towarzystwo Żeglarskie "Pojezierze" reprezentowało 9 zawodników: Julia Jurkiewicz, Martyna Sternicka i Jan Olszewski w klasie ISA 407 oraz Łucja Żuchowska, Weronika Kocieniewska, Zuzanna Bieńkowska, Karol i Filip Wojtera, Olaf Kędzia w klasie Optimist.

W sobotę, przy stosunkowo korzystnych warunkach młodzi żeglarze BTŻ "Pojezierze" mieli okazję wykazać się swoimi umiejętnościami. Niestety, chociaż organizatorzy z sekcji żeglarskiej "Elektryka" zaplanowali regaty na dwa dni, w niedzielę, ze względu na brak wiatru nie udało się rozegrać żadnego wyścigu.

W klasie ISA 407 wśród dziewcząt Julia Jurkiewicz zajęła 2., a Martyna Sternicka 3. miejsce. W klasyfikacji chłopców 2. miejsce zajął debiutujący w tej klasie Jan Olszewski.

W kategorii Optimist dziewcząt aż trzy podopieczne BTŻ "Pojezierze" stanęły na podium. Kolejno: Weronika Kocieniewska, debiutująca Zuzanna Bieńkowska i Łucja Żuchowska. Wśród chłopców 3. miejsce zajął Karol Wojtera, a 6. jego młodszy brat - Filip. Zawodnicy otrzymali m.in. dyplomy i wyróżnienia w najmłodszej kategorii U-9, wśrod nich Olaf Kędzia.

- Niestety, pogoda pozwoliła na rozegranie wyścigów tylko pierwszego dnia - mówi Jacek Rozwadowski, prezes BTŻ "Pojezierze". - Cieszą wyniki naszych zawodników, bo to efekt wielu godzin spędzonych na wodzie podczas treningów. Z kolei dla najmłodszych zawody są przede wszystkim okazją do zdobywania cennego doświadczenia, które zaowocuje w przyszłości. Nie mniej i debiutanci z Grudziądza wyjechali z pucharami.

Regaty w Grudziądzu były jednymi z ostatnich w sezonie dla zawodników BTŻ.

- Czekają nas jeszcze mistrzostwa województwa kujawsko-pomorskiego w Chełmży, a potem przerwa aż do kwietnia - mówi Jacek Rozwadowski.reklama

Źródło: Paweł Kędzia

Regaty o Puchar Prezydenta Grudziądza/fot. Paweł Kędzia:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama