WiadomośćRegaty o Puchar Prezydenta Grudziądza
(Kategoria: Powiat Brodnicki · Brodnica - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
poniedziałek, 10 września 2018 r., godz. 08:18

Udany start młodych żeglarzy
W dniach 8-9 września na jeziorze Rudnickim Wielkim odbyły się regaty o Puchar Prezydenta Grudziądza. Zawodnicy Brodnickiego Towarzystwa Żeglarskiego "Pojezierze" zaliczyli udany start w regatach i w wielu kategoriach stanęli na podium.

Paweł Kędzia pisze:

Regaty o Puchar Prezydenta Grudziądza odbyły się na jeziorze Rudnickim Wielkim. Brodnickie Towarzystwo Żeglarskie "Pojezierze" reprezentowało 9 zawodników: Julia Jurkiewicz, Martyna Sternicka i Jan Olszewski w klasie ISA 407 oraz Łucja Żuchowska, Weronika Kocieniewska, Zuzanna Bieńkowska, Karol i Filip Wojtera, Olaf Kędzia w klasie Optimist.

W sobotę, przy stosunkowo korzystnych warunkach młodzi żeglarze BTŻ "Pojezierze" mieli okazję wykazać się swoimi umiejętnościami. Niestety, chociaż organizatorzy z sekcji żeglarskiej "Elektryka" zaplanowali regaty na dwa dni, w niedzielę, ze względu na brak wiatru nie udało się rozegrać żadnego wyścigu.

W klasie ISA 407 wśród dziewcząt Julia Jurkiewicz zajęła 2., a Martyna Sternicka 3. miejsce. W klasyfikacji chłopców 2. miejsce zajął debiutujący w tej klasie Jan Olszewski.

W kategorii Optimist dziewcząt aż trzy podopieczne BTŻ "Pojezierze" stanęły na podium. Kolejno: Weronika Kocieniewska, debiutująca Zuzanna Bieńkowska i Łucja Żuchowska. Wśród chłopców 3. miejsce zajął Karol Wojtera, a 6. jego młodszy brat - Filip. Zawodnicy otrzymali m.in. dyplomy i wyróżnienia w najmłodszej kategorii U-9, wśrod nich Olaf Kędzia.

- Niestety, pogoda pozwoliła na rozegranie wyścigów tylko pierwszego dnia - mówi Jacek Rozwadowski, prezes BTŻ "Pojezierze". - Cieszą wyniki naszych zawodników, bo to efekt wielu godzin spędzonych na wodzie podczas treningów. Z kolei dla najmłodszych zawody są przede wszystkim okazją do zdobywania cennego doświadczenia, które zaowocuje w przyszłości. Nie mniej i debiutanci z Grudziądza wyjechali z pucharami.

Regaty w Grudziądzu były jednymi z ostatnich w sezonie dla zawodników BTŻ.

- Czekają nas jeszcze mistrzostwa województwa kujawsko-pomorskiego w Chełmży, a potem przerwa aż do kwietnia - mówi Jacek Rozwadowski.

Źródło: Paweł Kędzia