Zaloguj się | Rejestracja

Obchody Święta Niepodległości w Hufcu Pracy

poniedziałek, 20 listopada 2023 r., godz. 10:30  |  Wersja do druku

Młodzież z Brodnickiego Hufca Pracy brała udział w konkursach z okazji Święta Niepodległości. Obydwa z nich cieszyły się dużym zainteresowaniem i wpłynęło na na nie sporo prac.Brodnicki Hufiec Pracy pisze:

W bieżącym roku obchodziliśmy105 rocznicę odzyskania niepodległości przez Naszą Ojczyznę. Aby godnie uczcić święto młodzież z naszego hufca brała aktywny udział w cyklu przedsięwzięć Zorganizowaliśmy dla niej dwa konkursy. Plastyczny "11 listopada - moja niepodległa ojczyzna" oraz literacki "Bohaterowie naszej wolności". Obydwie kategorie cieszyły się dużym zainteresowaniem i wpłynęło na nie wiele ciekawych prac. Każda z nich była wyjątkowa i niepowtarzalna, dlatego trudno było wybrać te najlepsze.

Jury zdecydowało, że najlepszą pracę w kategorii plastycznej wykonała Kinga Krauza z I kl. Szkoły Branżowej . Natomiast w kategorii literackiej zwyciężyła Agnieszka Sodel z III kl. Szkoły Branżowej. Gratulujemy zwycięzcom. Nasze uczestniczki w trakcie zajęć plastycznych z wychowawcą samodzielnie wykonały wieniec w barwach narodowych, który następnie delegacja naszego hufca złożyła pod Pomnikiem Wdzięczności w Brodnicy.

Na zakończenie cyklu działań nasze uczestniczki Vanessa Grabarek i Julia Bejgrowicz, w ramach działań wolontariackich, zaśpiewały piękny utwór nawiązujący do zbliżającego się święta niepodległości pt.:"Dziewczyna z granatem" dla seniorów podczas Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Seniorów w Osieku. Konkurs zorganizowało Centrum Kultury i Sportu w Osieku przy wsparciu finansowym Powiatu Brodnickiego. Nasze uczestniczki miały okazję pośpiewać wspólnie z seniorami pieśni patriotyczne nawiązujące do Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada.


Źródło: Dariusz Malinowski komendant 2-1 HP, Zbigniew Narewski

Obchody Święta Niepodległości w Brodnickim Hufcu Pracy/fot. nadesłane:

reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej