WiadomośćObchody Święta Niepodległości w Hufcu Pracy
(Kategoria: Powiat Brodnicki · Brodnica - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
poniedziałek, 20 listopada 2023 r., godz. 10:30

Obchody Święta Niepodległości w Brodnickim Hufcu Pracy
Młodzież z Brodnickiego Hufca Pracy brała udział w konkursach z okazji Święta Niepodległości. Obydwa z nich cieszyły się dużym zainteresowaniem i wpłynęło na na nie sporo prac.Brodnicki Hufiec Pracy pisze:

W bieżącym roku obchodziliśmy105 rocznicę odzyskania niepodległości przez Naszą Ojczyznę. Aby godnie uczcić święto młodzież z naszego hufca brała aktywny udział w cyklu przedsięwzięć Zorganizowaliśmy dla niej dwa konkursy. Plastyczny "11 listopada - moja niepodległa ojczyzna" oraz literacki "Bohaterowie naszej wolności". Obydwie kategorie cieszyły się dużym zainteresowaniem i wpłynęło na nie wiele ciekawych prac. Każda z nich była wyjątkowa i niepowtarzalna, dlatego trudno było wybrać te najlepsze.

Jury zdecydowało, że najlepszą pracę w kategorii plastycznej wykonała Kinga Krauza z I kl. Szkoły Branżowej . Natomiast w kategorii literackiej zwyciężyła Agnieszka Sodel z III kl. Szkoły Branżowej. Gratulujemy zwycięzcom. Nasze uczestniczki w trakcie zajęć plastycznych z wychowawcą samodzielnie wykonały wieniec w barwach narodowych, który następnie delegacja naszego hufca złożyła pod Pomnikiem Wdzięczności w Brodnicy.

Na zakończenie cyklu działań nasze uczestniczki Vanessa Grabarek i Julia Bejgrowicz, w ramach działań wolontariackich, zaśpiewały piękny utwór nawiązujący do zbliżającego się święta niepodległości pt.:"Dziewczyna z granatem" dla seniorów podczas Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Seniorów w Osieku. Konkurs zorganizowało Centrum Kultury i Sportu w Osieku przy wsparciu finansowym Powiatu Brodnickiego. Nasze uczestniczki miały okazję pośpiewać wspólnie z seniorami pieśni patriotyczne nawiązujące do Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada.


Źródło: Dariusz Malinowski komendant 2-1 HP, Zbigniew Narewski

Obchody Święta Niepodległości w Brodnickim Hufcu Pracy/fot. nadesłane:

reklama
Dzialkowicz.jpg

Źródło: Powiat Brodnicki - Brodnica > Portal mieszkańców
( http://powiatbrodnicki.pl/news.php?extend.16589 )