Zaloguj się | Rejestracja

Konkurs Fotograficzny "Krajobraz z Moich Stron"

czwartek, 09 listopada 2023 r., godz. 09:02  |  Wersja do druku

Rozdano nagrody w III edycji Konkursu Fotograficznego "Krajobraz z Moich Stron", zorganizowanego przez Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy. Konkurs dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych został zorganizowany z okazji przypadającego 20 października "Międzynarodowego Dnia Krajobrazu".Ideą święta ustanowionego przez Radę Europy z inicjatywy Polski dla upamiętnienia podpisania Europejskiej Konwencji Krajobrazowej jest podniesienie świadomości społeczeństwa w zakresie czynników kształtujących krajobraz oraz potrzeby większej dbałości o otoczenie, w którym żyjemy. Tegoroczne hasło przewodnie "Doceń lokalność" stało się doskonałą okazją do promowania towarzyszących nam wartości krajobrazowych, charakterystycznych form ukształtowania terenu oraz wkomponowanych w krajobraz elementów kulturowych, takich jak: zabytkowe chaty, kamienice, dwory, kościoły, zabytki techniki, aleje, pojedyncze drzewa, przydrożne kapliczki oraz inne obiekty warte uznania. Między innymi te właśnie motywy stanowiły temat wielu nagrodzonych i wyróżnionych fotografii.

Konkurs cieszył się dużą popularnością, a gala rozdania nagród miała wyjątkową oprawę. Laureatom nagród oraz wyróżnionym osobiście gratulowali Tomasz Górny, dyrektor Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego oraz wicestarosta brodnicki Stanisław Kosakowski, który nie ukrywał zachwytu plonem konkursu.

- Wśród obecnych tu dziś młodych fotografów są ludzie z pasją - powiedział. - A jeśli jest ta pasja, to powstają piękne rzeczy.

Rozdanie nagród laureatom odbyło się w piątek, 3 listopada w Brodnickim Domu Kultury. Laureatów oraz gości gali rozdania nagród połączonej z wernisażem pokonkursowej wystawy powitała dyrektor Brodnickiego Domu Kultury Małgorzata Miętkiewicz, która gratulowała uczestnikom konkursu znakomitych prac i zachęcała do udziału w podobnych konkursach, również organizowanych przez BDK. Przed wręczeniem nagród o idei konkursu oraz walorach krajobrazowych G-LPK opowiedział Krzysztof Pokrętowski, strażnik parku i pracownik odpowiedzialny za jego promocję. Podczas wręczenia nagród i wyróżnień na ekranie prezentowane były docenione przez jurorów oraz internautów prace (bo jeden z etapów przewidywał również głosowanie internetowe).

Przyznano trzy nagrody oraz nagrodę specjalną. Pierwsze miejsce zdobył Hubert Telega (ZS w Górznie) za pracę "Powrót do przeszłości". Drugą nagrodę otrzymała Ida Długińska ze Szkoły Podstawowej w Radoszkach za pracę "Fiałki po horyzont". Trzecia nagroda przypadła Gabrielowi Guzowi ze Szkoły Podstawowej w Brzoziu za "Zachód słońca w Janówku". Specjalną nagrodę otrzymała Veronika Hulianok (SP nr 1 w Brodnicy) za "Letni poranek nad Drwęcą".

W konkursie przyznano również siedem wyróżnień. Otrzymali je: Hubert Bałuta ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Brodnicy za kadr "Magiczny zakątek", Alan Siemiątkowski ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Brodnicy za "Polodowcowe pagórki we wsi Fiałki", Oliwia Szutkowska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Brodnicy za "Oddech natury", Jakub Kopistecki ze Szkoły Podstawowej w Jastrzębiu za zdjęcie "Cisza nad jeziorem", Hubert Szmidt ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Brodnicy za kadr "Wrześniowa Skarlanka", Oliwia Bajan ze Szkoły Podstawowej nr 7 za "Zachód słońca" oraz Wiktoria Kiedrowska, ze Szkoły Podstawowej w Jabłonowie Pomorskim za "Moje rodzinne jeziorko".

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy. Nagrody zostały dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Nagrody dla laureatów przygotował również Powiat Brodnicki.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Brodnicy


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej