WiadomośćKonkurs Fotograficzny "Krajobraz z Moich Stron"
(Kategoria: Powiat Brodnicki · Brodnica - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
czwartek, 09 listopada 2023 r., godz. 09:02

Konkurs Fotograficzny "Krajobraz z Moich Stron". Rozdano nagrody
Rozdano nagrody w III edycji Konkursu Fotograficznego "Krajobraz z Moich Stron", zorganizowanego przez Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy. Konkurs dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych został zorganizowany z okazji przypadającego 20 października "Międzynarodowego Dnia Krajobrazu".Ideą święta ustanowionego przez Radę Europy z inicjatywy Polski dla upamiętnienia podpisania Europejskiej Konwencji Krajobrazowej jest podniesienie świadomości społeczeństwa w zakresie czynników kształtujących krajobraz oraz potrzeby większej dbałości o otoczenie, w którym żyjemy. Tegoroczne hasło przewodnie "Doceń lokalność" stało się doskonałą okazją do promowania towarzyszących nam wartości krajobrazowych, charakterystycznych form ukształtowania terenu oraz wkomponowanych w krajobraz elementów kulturowych, takich jak: zabytkowe chaty, kamienice, dwory, kościoły, zabytki techniki, aleje, pojedyncze drzewa, przydrożne kapliczki oraz inne obiekty warte uznania. Między innymi te właśnie motywy stanowiły temat wielu nagrodzonych i wyróżnionych fotografii.

Konkurs cieszył się dużą popularnością, a gala rozdania nagród miała wyjątkową oprawę. Laureatom nagród oraz wyróżnionym osobiście gratulowali Tomasz Górny, dyrektor Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego oraz wicestarosta brodnicki Stanisław Kosakowski, który nie ukrywał zachwytu plonem konkursu.

- Wśród obecnych tu dziś młodych fotografów są ludzie z pasją - powiedział. - A jeśli jest ta pasja, to powstają piękne rzeczy.

Rozdanie nagród laureatom odbyło się w piątek, 3 listopada w Brodnickim Domu Kultury. Laureatów oraz gości gali rozdania nagród połączonej z wernisażem pokonkursowej wystawy powitała dyrektor Brodnickiego Domu Kultury Małgorzata Miętkiewicz, która gratulowała uczestnikom konkursu znakomitych prac i zachęcała do udziału w podobnych konkursach, również organizowanych przez BDK. Przed wręczeniem nagród o idei konkursu oraz walorach krajobrazowych G-LPK opowiedział Krzysztof Pokrętowski, strażnik parku i pracownik odpowiedzialny za jego promocję. Podczas wręczenia nagród i wyróżnień na ekranie prezentowane były docenione przez jurorów oraz internautów prace (bo jeden z etapów przewidywał również głosowanie internetowe).

Przyznano trzy nagrody oraz nagrodę specjalną. Pierwsze miejsce zdobył Hubert Telega (ZS w Górznie) za pracę "Powrót do przeszłości". Drugą nagrodę otrzymała Ida Długińska ze Szkoły Podstawowej w Radoszkach za pracę "Fiałki po horyzont". Trzecia nagroda przypadła Gabrielowi Guzowi ze Szkoły Podstawowej w Brzoziu za "Zachód słońca w Janówku". Specjalną nagrodę otrzymała Veronika Hulianok (SP nr 1 w Brodnicy) za "Letni poranek nad Drwęcą".

W konkursie przyznano również siedem wyróżnień. Otrzymali je: Hubert Bałuta ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Brodnicy za kadr "Magiczny zakątek", Alan Siemiątkowski ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Brodnicy za "Polodowcowe pagórki we wsi Fiałki", Oliwia Szutkowska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Brodnicy za "Oddech natury", Jakub Kopistecki ze Szkoły Podstawowej w Jastrzębiu za zdjęcie "Cisza nad jeziorem", Hubert Szmidt ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Brodnicy za kadr "Wrześniowa Skarlanka", Oliwia Bajan ze Szkoły Podstawowej nr 7 za "Zachód słońca" oraz Wiktoria Kiedrowska, ze Szkoły Podstawowej w Jabłonowie Pomorskim za "Moje rodzinne jeziorko".

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy. Nagrody zostały dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Nagrody dla laureatów przygotował również Powiat Brodnicki.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Brodnicy


reklama
Dzialkowicz.jpg

Źródło: Powiat Brodnicki - Brodnica > Portal mieszkańców
( http://powiatbrodnicki.pl/news.php?extend.16571 )