Zaloguj się | Rejestracja

Spotkanie KGW w Janówku

wtorek, 07 listopada 2023 r., godz. 08:34  |  Wersja do druku

Koła gospodyń wiejskich pełnią bardzo ważną rolę w środowisku wiejskim. Organizacje te pielęgnują polską tradycję, promują sztukę ludową i wywierają silny wpływ na rozwój polskiej wsi. Obecnie krąg zainteresowań i obszar działania tych organizacji znacznie się poszerzył.Współczesne kobiety widzą potrzebę modernizacji wsi, jej odnowy, korzystania z możliwości finansowych, zarówno krajowych, jak i na szczeblu unijnym. Dzięki wspólnemu działaniu wpływają na poprawę wizerunku wsi i stwarzają przyjazne miejsce do życia dla członków swojej społeczności. Program działalności KGW jest bardzo szeroki. Wynika on głównie z potrzeb kobiet wiejskich i ich rodzin oraz potrzeb wsi i rolnictwa. Jest stale dostosowywany do zmieniających się warunków zewnętrznych i wzbogacany o nowe formy działania.

Obecnie KGW inicjują różnorodną działalność gospodarczą i handlową, jak przetwórstwo rolno-spożywcze, mała gastronomia, turystyka, organizowanie pracy nakładczej, promowanie i sprzedaż wyrobów rękodzieła ludowego i artystycznego. Zakres działalności organizacji KGW jest systematycznie wzbogacany o nowe inicjatywy i dostosowywany do zmieniających się warunków.

W niedzielę, 5 listopada w świetlicy wiejskiej w Janówku odbyło się spotkanie integracyjne pań z Kół Gospodyń Wiejskich. Przewodnicząca Gminnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich Małgorzata Smoczyńska zaprosiła panie z terenu gminy Brzozie po raz dziesiąty. Spotkanie integracyjne w świetlicy w Janówku rozpoczęło się minutą ciszy, żeby uczcić koleżanki z KGW, które zmarły w tym roku. Podczas spotkania przewodnicząca przedstawiła roczne sprawozdanie z działalności kół. Podziękowała także za zaangażowanie i udział w organizowanych imprezach na terenie gminy i powiatu. Przedstawiła też osiągnięcia każdego z kół, a były one w tym roku niemałe.

Wśród zaproszonych gości obecna była wójt gminy Brzozie Danuta Kędziorska-Cieszyńska, przewodnicząca Rady Gminy Brzozie Maria Florkiewicz, była przewodnicząca, a obecnie honorowy członek Regionalnej Rady KGW w Toruniu Danuta Grzyb, która jednocześnie reprezentowała przewodniczącą RRKGW Ewę Łobaczewską, prezes RZRKiOR w Toruniu Antoni Chiniewicz i reprezentująca dyrektor GBP w Brzoziu Ewelinę Motylińską – Maria Świderska.

Panie przy suto zastawionym stole integrowały się i dyskutowały do późnych godzin. Następne spotkanie KGW odbędzie się za rok.

Źródło: UG Brzozie

Spotkanie integracyjne KGW:reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej