Zaloguj się | Rejestracja

Zawody spinningowe o Puchar Starosty Brodnickiego

poniedziałek, 30 października 2023 r., godz. 08:47  |  Wersja do druku

Na jeziorze Płowęż w gminie Jabłonowo Pomorskie odbyły się towarzyskie drużynowe zawody w łowieniu spinningowym z łodzi. To już tradycyjna rywalizacja wędkarska o Puchar Starosty Brodnickiego, organizowana przez przez Koło PZW nr 19 w Jabłonowie Pomorskim.Spinning to metoda sportowego i amatorskiego połowu ryb przy użyciu wędki, kołowrotka oraz sztucznej przynęty. Łowienie polega na naprzemiennym zarzucaniu jej i ściąganiu za pomocą wędziska i kołowrotka. Można łowić z brzegu lub z łodzi.

Rywalizujący o Puchar Starosty Brodnickiego spotkali się o godzinie siódmej rano na organizacyjnej zbiórce. Po omówieniu z zawodnikami regulaminu przez kapitana sportowego Rafała Szczecha oraz sędziego głównego Jerzego Bączkowskiego, startujący udali się na jezioro na pięciogodzinną sesję połowów. Podczas zawodów obowiązywała zasada "złów, zmierz i wypuść", co oznacza, że wszystkie złowione ryby wracały do wody. A łowiono głównie szczupaki i okonie.

W zawodach zwyciężył team Kornelia Dreszler / Damian Pedynkowski, uzyskując 2460 punktów. Drugie miejsce zajęła drużyna w składzie Bartosz Mroczkowski / Marian Retmański - 1900 pkt. Trzecią lokatę wywalczyli Adam Tadajewski i Łukasz Wośkowiak z dorobkiem1750 pkt. Rekordzistą zawodów został Damian Pedynkowski, który złowił 77-centymetrowego szczupaka. Rekordowego okonia o długości 33,5 cm złapał na wędkę Adrian Kamiński.

Zmagania wędkarzy obserwowali goście, wśród nich starosta brodnicki Piotr Boiński, skarbnik powiatu Marzanna Fettke oraz Krzysztof Kamiński, radny Rady Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie i gospodarz Osady Rybackiej w Płowężu, gdzie odbyło się wręczenie nagród. Starosta Boiński pogratulował zawodnikom sportowej rywalizacji, a zdobywcom najlepszych wyników wędkarskiego szczęścia. Zaprosił też już teraz na przyszłoroczne spinningowe zmagania.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Brodnicy


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej