WiadomośćZawody spinningowe o Puchar Starosty Brodnickiego
(Kategoria: Powiat Brodnicki · Brodnica - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
poniedziałek, 30 października 2023 r., godz. 08:47

Zawody spinningowe o Puchar Starosty Brodnickiego
Na jeziorze Płowęż w gminie Jabłonowo Pomorskie odbyły się towarzyskie drużynowe zawody w łowieniu spinningowym z łodzi. To już tradycyjna rywalizacja wędkarska o Puchar Starosty Brodnickiego, organizowana przez przez Koło PZW nr 19 w Jabłonowie Pomorskim.Spinning to metoda sportowego i amatorskiego połowu ryb przy użyciu wędki, kołowrotka oraz sztucznej przynęty. Łowienie polega na naprzemiennym zarzucaniu jej i ściąganiu za pomocą wędziska i kołowrotka. Można łowić z brzegu lub z łodzi.

Rywalizujący o Puchar Starosty Brodnickiego spotkali się o godzinie siódmej rano na organizacyjnej zbiórce. Po omówieniu z zawodnikami regulaminu przez kapitana sportowego Rafała Szczecha oraz sędziego głównego Jerzego Bączkowskiego, startujący udali się na jezioro na pięciogodzinną sesję połowów. Podczas zawodów obowiązywała zasada "złów, zmierz i wypuść", co oznacza, że wszystkie złowione ryby wracały do wody. A łowiono głównie szczupaki i okonie.

W zawodach zwyciężył team Kornelia Dreszler / Damian Pedynkowski, uzyskując 2460 punktów. Drugie miejsce zajęła drużyna w składzie Bartosz Mroczkowski / Marian Retmański - 1900 pkt. Trzecią lokatę wywalczyli Adam Tadajewski i Łukasz Wośkowiak z dorobkiem1750 pkt. Rekordzistą zawodów został Damian Pedynkowski, który złowił 77-centymetrowego szczupaka. Rekordowego okonia o długości 33,5 cm złapał na wędkę Adrian Kamiński.

Zmagania wędkarzy obserwowali goście, wśród nich starosta brodnicki Piotr Boiński, skarbnik powiatu Marzanna Fettke oraz Krzysztof Kamiński, radny Rady Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie i gospodarz Osady Rybackiej w Płowężu, gdzie odbyło się wręczenie nagród. Starosta Boiński pogratulował zawodnikom sportowej rywalizacji, a zdobywcom najlepszych wyników wędkarskiego szczęścia. Zaprosił też już teraz na przyszłoroczne spinningowe zmagania.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Brodnicy


reklama
Dzialkowicz.jpg

Źródło: Powiat Brodnicki - Brodnica > Portal mieszkańców
( http://powiatbrodnicki.pl/news.php?extend.16551 )