Zaloguj się | Rejestracja

Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ poleca

czwartek, 19 października 2023 r., godz. 10:12  |  Wersja do druku

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych. Na sklepowych półkach pojawiły się już sztuczne kwiaty, które teraz można znaleźć w dużym wyborze. To najlepsza pora na na ich kupienie i stworzenie pięknych wiązanek czy bukietów. Skorzystajmy z tego, bo czasu zostało niewiele.Już niewiele dni pozostało do Dnia Wszystkich Świętych. Nie warto czekać z zakupami do ostatniej chwili, bo może się okazać, że nie kupimy tego co nam się podoba, a tylko to, co pozostało w sklepie. A przecież to ważne święto i każdy z nas chce, żeby groby naszych najbliższych były najpiękniejsze. W Centrum Ogrodniczym DZIAŁKOWICZ można znaleźć piękne wiązanki z kwiatów sztucznych. Współczesne sztuczne kwiaty bardzo odbiegają od naszych dawnych wyobrażeń. Są piękne i do złudzenia imitują prawdziwe. A jest to dobra alternatywa, bowiem przymrozki i mrozy mogą skutecznie pozbawić piękna naturalne rośliny.

Warto więc się zastanowić nad wyborem, tym bardziej, że jest jeszcze w czym wybierać. Można samemu zrobić wiązankę, wybór kwiatów i liści jest całkiem spory i pozwala na samodzielne wykonanie wiązanki według upodobań. W sprzedaży są też chryzantemy, które także mogą pięknie przystroić groby. DZIAŁKOWICZ poleca również wybór zniczy, które odpowiednio dobrane stworzą piękną kompozycję.

Nie zapominajmy o chryzantemach, które niesłusznie mają przydomek cmentarnych kwiatów. Mogą one równie pięknie przystroić dom lub ogród, a ich duży wybór pozwoli znaleźć ulubiony kolor. Chryzantemy, zwane też złocieniami, mają same zalety: ustawione na balkonie kwitną długo - często aż do przymrozków, występują w niezliczonej ilości odmian i kolorów, doskonale komponują się z innymi jesiennymi gatunkami, nie mają wygórowanych wymagań. Sprzedawane są w pojemnikach o różnej wielkości - od doniczek małych po wielkie, zawsze zwieńczone masą kwiatów.

Można je uprawiać w domu, na balkonie i tarasie lub w ogrodzie. W naszym klimacie chryzantemy bardzo rzadko zimują, dlatego zwykle uprawiane są jako rośliny jednoroczne. Chryzantemy są roślinami dnia krótkiego. Jesienią dni stają się coraz krótsze, w wyniku zmiany warunków świetlnych chryzantemy przestawiają się ze wzrostu wegetatywnego na generatywny - tzn. zamiast rosnąć zaczynają kwitnąć. Okres zawiązywania pąków kwiatowych jest różny w zależności od odmiany - waha się od siedmiu do dwunastu tygodni.

Stanowisko powinno być jasne, zarówno w mieszkaniu jak i na zewnątrz. W mieszkaniu chryzantemy będą kwitły znacznie krócej niż na zewnątrz. Będą także bardziej narażone na suche powietrze - nie powinny stać w pobliżu kaloryferów. Podlewanie musi być regularne, podłoże powinno być stale lekko wilgotne, ale nie mokre (w doniczce muszą być otwory odpływowe). Chryzantemy mają płytki system korzeniowy więc są narażone na szybkie wysychanie - dlatego ziemia w doniczce nigdy nie powinna być sucha. Roślin nie trzeba nawozić, gdyż większość po kwitnieniu zostanie wyrzucona na kompost. Chryzantema kwitnie od 2 do 12 tygodni. Należy ostrożnie usuwać przekwitłe kwiaty, tak by uniknąć uszkodzenia pąków.

Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ w Brodnicy, znajduje się przy ulicy Sikorskiego 8. Centrum czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 -18:00 i w soboty od 8:00 -16:00. Zapraszamy!

Źródło: Artykuł promocyjny

Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ poleca.:
reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej