WiadomośćCentrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ poleca
(Kategoria: Powiat Brodnicki · Brodnica - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
czwartek, 19 października 2023 r., godz. 10:12

Zbliża się dzień Wszystkich Świętych
Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych. Na sklepowych półkach pojawiły się już sztuczne kwiaty, które teraz można znaleźć w dużym wyborze. To najlepsza pora na na ich kupienie i stworzenie pięknych wiązanek czy bukietów. Skorzystajmy z tego, bo czasu zostało niewiele.Już niewiele dni pozostało do Dnia Wszystkich Świętych. Nie warto czekać z zakupami do ostatniej chwili, bo może się okazać, że nie kupimy tego co nam się podoba, a tylko to, co pozostało w sklepie. A przecież to ważne święto i każdy z nas chce, żeby groby naszych najbliższych były najpiękniejsze. W Centrum Ogrodniczym DZIAŁKOWICZ można znaleźć piękne wiązanki z kwiatów sztucznych. Współczesne sztuczne kwiaty bardzo odbiegają od naszych dawnych wyobrażeń. Są piękne i do złudzenia imitują prawdziwe. A jest to dobra alternatywa, bowiem przymrozki i mrozy mogą skutecznie pozbawić piękna naturalne rośliny.

Warto więc się zastanowić nad wyborem, tym bardziej, że jest jeszcze w czym wybierać. Można samemu zrobić wiązankę, wybór kwiatów i liści jest całkiem spory i pozwala na samodzielne wykonanie wiązanki według upodobań. W sprzedaży są też chryzantemy, które także mogą pięknie przystroić groby. DZIAŁKOWICZ poleca również wybór zniczy, które odpowiednio dobrane stworzą piękną kompozycję.

Nie zapominajmy o chryzantemach, które niesłusznie mają przydomek cmentarnych kwiatów. Mogą one równie pięknie przystroić dom lub ogród, a ich duży wybór pozwoli znaleźć ulubiony kolor. Chryzantemy, zwane też złocieniami, mają same zalety: ustawione na balkonie kwitną długo - często aż do przymrozków, występują w niezliczonej ilości odmian i kolorów, doskonale komponują się z innymi jesiennymi gatunkami, nie mają wygórowanych wymagań. Sprzedawane są w pojemnikach o różnej wielkości - od doniczek małych po wielkie, zawsze zwieńczone masą kwiatów.

Można je uprawiać w domu, na balkonie i tarasie lub w ogrodzie. W naszym klimacie chryzantemy bardzo rzadko zimują, dlatego zwykle uprawiane są jako rośliny jednoroczne. Chryzantemy są roślinami dnia krótkiego. Jesienią dni stają się coraz krótsze, w wyniku zmiany warunków świetlnych chryzantemy przestawiają się ze wzrostu wegetatywnego na generatywny - tzn. zamiast rosnąć zaczynają kwitnąć. Okres zawiązywania pąków kwiatowych jest różny w zależności od odmiany - waha się od siedmiu do dwunastu tygodni.

Stanowisko powinno być jasne, zarówno w mieszkaniu jak i na zewnątrz. W mieszkaniu chryzantemy będą kwitły znacznie krócej niż na zewnątrz. Będą także bardziej narażone na suche powietrze - nie powinny stać w pobliżu kaloryferów. Podlewanie musi być regularne, podłoże powinno być stale lekko wilgotne, ale nie mokre (w doniczce muszą być otwory odpływowe). Chryzantemy mają płytki system korzeniowy więc są narażone na szybkie wysychanie - dlatego ziemia w doniczce nigdy nie powinna być sucha. Roślin nie trzeba nawozić, gdyż większość po kwitnieniu zostanie wyrzucona na kompost. Chryzantema kwitnie od 2 do 12 tygodni. Należy ostrożnie usuwać przekwitłe kwiaty, tak by uniknąć uszkodzenia pąków.

Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ w Brodnicy, znajduje się przy ulicy Sikorskiego 8. Centrum czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 -18:00 i w soboty od 8:00 -16:00. Zapraszamy!

Źródło: Artykuł promocyjny

Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ poleca.:
reklama
Dzialkowicz.jpg

Źródło: Powiat Brodnicki - Brodnica > Portal mieszkańców
( http://powiatbrodnicki.pl/news.php?extend.16522 )