Zaloguj się | Rejestracja

Defibrylator w Urzędzie Gminy Brodnica

czwartek, 12 maja 2022 r., godz. 10:31  |  Wersja do druku

W budynku Urzędu Gminy Brodnica, przy ulicy Mazurskiej 13 umieszczono defibrylator AED (automatyczny defibrylator zewnętrzny). To niezwykle cenne urządzenie ratujące ludzkie życie w przypadku nagłego zatrzymania akcji serca. Defibrylator znajduje się na parterze budynku, w widocznym i łatwo dostępnym miejscu. O tym, że urząd jest wyposażony w to urządzenie informują specjalne tablice.Nagłe zatrzymanie krążenia może spotkać każdego, niezależnie od wieku. Stanowi jedną z najczęstszych przyczyn śmierci na świecie, dlatego tak ważna jest natychmiastowa pierwsza pomoc, która może uratować życie poszkodowanego. Niezbędne jest wówczas podjęcie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, która może zwiększyć szansę na przeżycie nawet kilkukrotnie. W takich sytuacjach użycie zewnętrznego defibrylatora AED, w połączeniu z resuscytacją znacznie zwiększa szansę osoby poszkodowanej na całkowity powrót do zdrowia.

Obsługa AED jest maksymalnie uproszczona. Bardzo czytelna instrukcja graficzna na opakowaniu oraz pomoc asystenta głosowego sprawiają, że nawet człowiek, który nigdy nie słyszał o defibrylatorze, poradzi sobie z jego użyciem. Korzystanie z automatycznego defibrylatora zewnętrznego nie wymaga szkolenia.

Pracownicy Urzędu Gminy Brodnica oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej na czele z wójtem Adamem Zalewskim uczestniczyli w dwóch szkoleniach z udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem defibrylatora. Szkolenia poprowadzili: Dorota Orlańska z firmy Viridian Polska, Przemysław Kowalski – ratownik medyczny i jednocześnie strażak z PSP w Brodnicy wspólnie z Markiem Hogą radnym Gminy Brodnica i także zawodowym strażakiem z PSP w Brodnicy.

Każdego dnia urząd gminy odwiedza wiele osób załatwiających swoje sprawy, takie urządzenie jest więc niezbędne. Miejmy nadzieję, że nigdy nie będzie potrzeby użycia defibrylatora, ale jeśli zdarzy się taka sytuacja, pracownicy urzędu będą lepiej przygotowani.

Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica

Defibrylator w Urzędzie Gminy Brodnica/fot. nadesłane:

reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej