WiadomośćDefibrylator w Urzędzie Gminy Brodnica
(Kategoria: Powiat Brodnicki · Brodnica - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
czwartek, 12 maja 2022 r., godz. 10:31

Defibrylator w Urzędzie Gminy Brodnica
W budynku Urzędu Gminy Brodnica, przy ulicy Mazurskiej 13 umieszczono defibrylator AED (automatyczny defibrylator zewnętrzny). To niezwykle cenne urządzenie ratujące ludzkie życie w przypadku nagłego zatrzymania akcji serca. Defibrylator znajduje się na parterze budynku, w widocznym i łatwo dostępnym miejscu. O tym, że urząd jest wyposażony w to urządzenie informują specjalne tablice.Nagłe zatrzymanie krążenia może spotkać każdego, niezależnie od wieku. Stanowi jedną z najczęstszych przyczyn śmierci na świecie, dlatego tak ważna jest natychmiastowa pierwsza pomoc, która może uratować życie poszkodowanego. Niezbędne jest wówczas podjęcie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, która może zwiększyć szansę na przeżycie nawet kilkukrotnie. W takich sytuacjach użycie zewnętrznego defibrylatora AED, w połączeniu z resuscytacją znacznie zwiększa szansę osoby poszkodowanej na całkowity powrót do zdrowia.

Obsługa AED jest maksymalnie uproszczona. Bardzo czytelna instrukcja graficzna na opakowaniu oraz pomoc asystenta głosowego sprawiają, że nawet człowiek, który nigdy nie słyszał o defibrylatorze, poradzi sobie z jego użyciem. Korzystanie z automatycznego defibrylatora zewnętrznego nie wymaga szkolenia.

Pracownicy Urzędu Gminy Brodnica oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej na czele z wójtem Adamem Zalewskim uczestniczyli w dwóch szkoleniach z udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem defibrylatora. Szkolenia poprowadzili: Dorota Orlańska z firmy Viridian Polska, Przemysław Kowalski – ratownik medyczny i jednocześnie strażak z PSP w Brodnicy wspólnie z Markiem Hogą radnym Gminy Brodnica i także zawodowym strażakiem z PSP w Brodnicy.

Każdego dnia urząd gminy odwiedza wiele osób załatwiających swoje sprawy, takie urządzenie jest więc niezbędne. Miejmy nadzieję, że nigdy nie będzie potrzeby użycia defibrylatora, ale jeśli zdarzy się taka sytuacja, pracownicy urzędu będą lepiej przygotowani.

Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica

Defibrylator w Urzędzie Gminy Brodnica/fot. nadesłane:

reklama
Dzialkowicz.jpg

Źródło: Powiat Brodnicki - Brodnica > Portal mieszkańców
( http://powiatbrodnicki.pl/news.php?extend.14967 )