Zaloguj się | Rejestracja

PSSE w Brodnicy po I etapie termomodernizacji

piątek, 08 kwietnia 2022 r., godz. 07:23  |  Wersja do druku

W środę, 6 kwietnia 2022 roku nastąpiło uroczyste otwarcie siedziby PSSE w Brodnicy po przeprowadzonym I etapie termomodernizacji. Stało się to dzięki wieloletnim staraniom Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Brodnicy Danuty Kowalkowskiej-Szramki.Pierwsza część uroczystości rozpoczęła się uroczystym przecięciem wstęgi i poświęceniem obiektu, po którym zaproszeni goście udali się do siedziby PSSE w Brodnicy, żeby obejrzeć odnowione wnętrza i wpisać się do księgi pamiątkowej.. Obecna siedziba PSSE w Brodnicy jest obiektem spełniającym wymagane standardy bezpieczeństwa. Obiekt posiada niezależne wejścia dla klientów i dla pracowników. Pracownicy mają komfortowe warunki pracy i bezpiecznie mogą wypełniać swoje obowiązki.

PPIS Danuta Kowalkowska-Szramka zaznaczyła, że trudne prace inwestycyjne odbywały się bez wyłączenia obiektu z normalnego funkcjonowania, a był to przecież czas ogromu zadań związanych z III i IV falą pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Gratulacje i wyrazy uznania dla PPIS w Brodnicy i pracowników wyraził Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy Wojciech Koper, za trud oraz zaangażowanie wszystkich osób, których starania doprowadziły do sfinalizowania tego niełatwego projektu.

Koszt termomodernizacji budynku PSSE w Brodnicy zbudowanego w 1910 r.oku i znajdującego się obecnie w ewidencji zabytków wyniósł 650 tys. zł. (250 tys. zł przyznane przez WFOŚiGW w Toruniu na "dofinansowanie zadania z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej realizowanego przez państwowe jednostki budżetowe w roku 2021". Pozostała kwota to środki własne 415 tys. zł – wydatki inwestycyjne otrzymane od Wojewody Kujawsko-Pomorskiego).

Druga część uroczystości miała charakter edukacyjny i odbyła się w Pałacu Anny Wazówny przy ul. Zamkowej w Brodnicy. W jej trakcie wykłady wygłosili Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brodnicy Danuta Kowalkowska-Szramka i Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy Wojciech Koper. Przedstawiono (w postaci prezentacji multimedialnej) rys historyczny budynku, w którym obecnie mieści się Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Brodnicy, a także szczegółowy przebieg prac dotyczących termomodernizacji.

Dzięki ogromnej pomocy Głównego Inspektora Sanitarnego i dużemu zaangażowaniu Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Bydgoszczy wprowadzono nowatorskie systemy informatyczne, pozwalające skutecznie kierować walką z zagrożeniem epidemicznym oraz doposażono Stację w nowoczesny sprzęt komputerowy, telefony komórkowe i stacjonarną sieć telefoniczną. Oprzyrządowanie dostarczone przez GIS znacznie poprawiło infrastrukturę teleinformatyczną w Inspekcji.

Danuta Kowalkowska-Szramka podziękowała przedstawicielom jednostek samorządowych, instytucji, przedstawicielom Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Wojska, szkół, zakładów pracy, podmiotom leczniczym, a także duchowieństwu, za serdeczną współpracę i ogromne wsparcie. W dalszej części uroczystości były wystąpienia zaproszonych gości, a także wystawa ukazująca wszystkie etapy prac w ramach prowadzonej termomodernizacji budynku.

PSSE w Brodnicy po I etapie termomodernizacji:reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej