Zaloguj się | Rejestracja

"Prymusi Zawodu Pomorza i Kujaw II"

wtorek, 29 grudnia 2020 r., godz. 11:46  |  Wersja do druku

350 uczniów techników i 150 uczniów zasadniczych szkół branżowych otrzyma w tym roku stypendia w ramach marszałkowskiego projektu "Prymusi Zawodu Pomorza i Kujaw II". Najlepsi otrzymają nawet 5 tysięcy złotych rocznie. Wśród wyróżnionych są uczniowie z powiatu brodnickiego.Projekt stypendialny "Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza II" realizowany jest w oparciu o środki z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. W roku szkolnym 2020/2021 wsparcie trafi do 500 uczniów z 83 szkół w regionie. Pomoc otrzyma 350 uczniów techników oraz 150 uczniów zasadniczych szkół branżowych.

Wysokość stypendium to od 200 do 500 złotych miesięcznie. Środki można wykorzystać między innymi na pokrycie kosztów przygotowania do konkursów, turniejów i olimpiad, udziału w dodatkowych zajęciach, zakup komputera, specjalistycznego sprzętu, pomocy dydaktycznych i książek oraz opłacenie zakwaterowania, wyżywienia i dojazdów do szkoły.

Wśród szkół z największą liczbą stypendystów są Zespół Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego im. Ignacego Łyskowskiego w Grubnie w powiecie chełmińskim (29 stypendystów), Zespół Szkół Nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu (29 stypendystów) oraz Zespół Szkół w Kowalewie Pomorskim w powiecie golubsko-dobrzyńskim (26 stypendystów). W powiecie brodnickim stypendium otrzymało 14 osób z Centrum Kształcenia Ustawicznego w Brodnicy. Są to:

Iwona Błażejewska
Hubert Mateusz Detkowski
Natalia Dobucka
Klaudia Katarzyna Domeracka
Martyna Frahs
Patryk Paweł Gutowski
Dominik Zbigniew Kotowski
Karolina Lewandowska
Jakub Mariusz Lewandowski
Paulina Marczak
Ewelina Namjildoraj
Magdalena Rykaczewska
Joanna Barbara Sikorska
Magdalena Wiercińska

"Prymusi Zawodu Pomorza i Kujaw II" to jeden z trzech programów stypendialnych realizowanych w oparciu o środki unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego i budżetu samorządu województwa. Wcześniej Urząd Marszałkowski rozdysponował stypendia wśród 1 044 uzdolnionych uczniów w ramach projektów "Prymus Pomorza i Kujaw" oraz "Humaniści na start". Wsparcie przyznawane jest na okres 10 miesięcy. Maksymalna łączna kwota wsparcia to 5 tysięcy złotych, czyli 500 złotych miesięcznie (wysokość zależy od pozycji ucznia na liście rankingowej oraz rodzaju szkoły w jakiej uczeń pobiera naukę).


reklama

Źródło: Beata Krzemińska rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej