Zaloguj się | Rejestracja

Obchody Święta Niepodległości w Brodnicy

piątek, 06 listopada 2020 r., godz. 07:26  |  Wersja do druku

11 listopada to święto, które przypomina o odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 roku. W tym roku obchody Narodowego Święta Niepodległości w Brodnicy będą skromniejsze niż w latach ubiegłych. Mimo to, Burmistrz Brodnicy zaprasza mieszkańców do upamiętnienia święta w gronie najbliższych.Burmistrz Brodnicy zaprasza mieszkańców do upamiętnienia Narodowego Święta Niepodległości w gronie najbliższych. Apeluje o wywieszenie na budynkach instytucji, firm, organizacji i na prywatnych domach flag narodowych.

Ze względu na pandemię w tym roku nie zostaną zorganizowane wydarzenia, w których brały udział oficjalne delegacje z różnych środowisk. Nie będzie wspólnego składania kwiatów pod Pomnikiem Wdzięczności, uroczystości patriotycznej w Pałacu Anny Wazówny czy tradycyjnych już Nocnych Manewrów Patriotycznych, organizowanych przez Stowarzyszenie "Na Wiejskiej".

Przedstawiciele firm i instytucji, którzy chcą uczcić święto poprzez złożenie kwiatów przy Pomniku Wdzięczności mogą to zrobić o dowolnej godzinie 10 lub 11 listopada.

Mieszkańcy Brodnicy są zaproszeni do uczestniczenia osobiście bądź poprzez Internet w mszy św. w intencji Ojczyzny, która zostanie odprawiona 11 listopada o godz. 11:00 w brodnickiej farze. Bedzie również koncert, który będzie transmitowany na antenie TV Eltronik oraz na FB i YT. Podczas koncertu wykonana zostanie Symfonia Brodnicka, utwór specjalnie skomponowany przez Mateusza Kwiatkowskiego dla Brodnicy na 100 - lecie powrotu Brodnicy do Macierzy. Koncert wyemitowany zostanie 11 listopada o godz. 12:00 na antenie TV Eltronik. Będzie to z pewnością muzyczne i artystyczne wydarzenie. "Symfonię Brodnicką" wykona Konglomerat Big Band, Nikola Kołodziejczyk, Mat Kwiatkowski oraz soliści: Nika Lubowicz, Mateusz Smoczyński.


reklama

Źródło: Urząd Miejski w Brodnicy

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej