WiadomośćObchody Święta Niepodległości w Brodnicy
(Kategoria: Powiat Brodnicki · Brodnica - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
piątek, 06 listopada 2020 r., godz. 07:26

Święto Niepodległości w Brodnicy
11 listopada to święto, które przypomina o odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 roku. W tym roku obchody Narodowego Święta Niepodległości w Brodnicy będą skromniejsze niż w latach ubiegłych. Mimo to, Burmistrz Brodnicy zaprasza mieszkańców do upamiętnienia święta w gronie najbliższych.Burmistrz Brodnicy zaprasza mieszkańców do upamiętnienia Narodowego Święta Niepodległości w gronie najbliższych. Apeluje o wywieszenie na budynkach instytucji, firm, organizacji i na prywatnych domach flag narodowych.

Ze względu na pandemię w tym roku nie zostaną zorganizowane wydarzenia, w których brały udział oficjalne delegacje z różnych środowisk. Nie będzie wspólnego składania kwiatów pod Pomnikiem Wdzięczności, uroczystości patriotycznej w Pałacu Anny Wazówny czy tradycyjnych już Nocnych Manewrów Patriotycznych, organizowanych przez Stowarzyszenie "Na Wiejskiej".

Przedstawiciele firm i instytucji, którzy chcą uczcić święto poprzez złożenie kwiatów przy Pomniku Wdzięczności mogą to zrobić o dowolnej godzinie 10 lub 11 listopada.

Mieszkańcy Brodnicy są zaproszeni do uczestniczenia osobiście bądź poprzez Internet w mszy św. w intencji Ojczyzny, która zostanie odprawiona 11 listopada o godz. 11:00 w brodnickiej farze. Bedzie również koncert, który będzie transmitowany na antenie TV Eltronik oraz na FB i YT. Podczas koncertu wykonana zostanie Symfonia Brodnicka, utwór specjalnie skomponowany przez Mateusza Kwiatkowskiego dla Brodnicy na 100 - lecie powrotu Brodnicy do Macierzy. Koncert wyemitowany zostanie 11 listopada o godz. 12:00 na antenie TV Eltronik. Będzie to z pewnością muzyczne i artystyczne wydarzenie. "Symfonię Brodnicką" wykona Konglomerat Big Band, Nikola Kołodziejczyk, Mat Kwiatkowski oraz soliści: Nika Lubowicz, Mateusz Smoczyński.


reklama

Źródło: Urząd Miejski w Brodnicy
Źródło: Powiat Brodnicki - Brodnica > Portal mieszkańców
( http://powiatbrodnicki.pl/news.php?extend.12764 )