Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Brzozie

wtorek, 03 listopada 2020 r., godz. 10:19  |  Wersja do druku

W dniu 29 października odbyło się uroczyste przekazanie nowej motopompy Ochotniczej Straży Pożarnej w Małym Głęboczku. Była to też okazja do wręczenia strażakom podziękowania za ogromny wkład i zaangażowanie w walce z pożarem, który miał miejsce w Małym Głęboczku w dniu 14 sierpnia.



Tym razem to strażacy ochotnicy z OSP w Małym Głęboczku otrzymali z rąk wójta Danuty Kędziorskiej-Cieszyńskiej i przewodniczącej Rady Gminy Brzozie Marii Florkiewicz, nowy sprzęt - motopompę, która z pewnością jest jedną z najlepszych w branży strażackiej. Motopompa ma różne możliwości i zalety - szybkie uruchamianie, niskie emisje, niski poziom hałasu, czujnik ochrony przed przegrzaniem silnika i wiele innych, i będzie niezawodnie służyła strażakom w ich akcjach.

Motopompa została zakupiona ze środków, które pozyskano z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w kwocie ponad 19 tys. złotych, a kwotę ponad 21 tys. złotych dołożono z budżetu Gminy Brzozie. Wójt Danuta Kędziorska-Cieszyńska podziękowała przewodniczącej rady gminy i radnym za wsparcie dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Małym Głęboczku.

Spotkanie było też okazją do wręczenia na ręce prezesa OSP w Małym Głęboczku Bogusława Kowalewskiego podziękowania za zaangażowanie w walce z żywiołem w trakcie pożaru w Małym Głęboczku, który przydarzył się w dniu 14 sierpnia rodzinie państwa Czaplińskich. Zginęło wtedy kilkadziesiąt sztuk bydła i trzody chlewnej, a pożar strawił stodołę i oborę.

- OSP działające na terenie gminy Brzozie to prężne jednostki, staramy się jako Gmina wspierać je. Co roku przekazywane są środki na bieżące potrzeby, ale też staramy się pozyskać środki zewnętrzne na zakup specjalistycznego sprzętu. W tym roku to jeszcze nie koniec, udało nam się pozyskać 100 tysięcy z Funduszu Sprawiedliwości z Ministerstwa Sprawiedliwości. Te środki zostaną przeznaczone na zakup pilarki pożarniczej i quada 6x6 wraz z przyczepką dla OSP Brzozie. Myślę, że ten sprzęt będzie służył nie tylko naszej gminie, ale również całemu powiatowi brodnickiemu, bo to pierwszy taki quad w regionie - powiedziała wójt Danuta Kędziorska-Cieszyńska.

Quad będzie wykorzystywany w akcjach ratowniczo-poszukiwawczych, szczególnie w terenie trudno dostępnym. Posłuży do działań na terenie gminy i całego powiatu brodnickiego. Sprzęt trafi do OSP Brzozie jeszcze w tym roku.


reklama

Źródło: Urząd Gminy Brzozie

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej