WiadomośćGmina Brzozie
(Kategoria: Powiat Brodnicki · Brodnica - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
wtorek, 03 listopada 2020 r., godz. 10:19

Gmina Brzozie dba o bezpieczeństwo
W dniu 29 października odbyło się uroczyste przekazanie nowej motopompy Ochotniczej Straży Pożarnej w Małym Głęboczku. Była to też okazja do wręczenia strażakom podziękowania za ogromny wkład i zaangażowanie w walce z pożarem, który miał miejsce w Małym Głęboczku w dniu 14 sierpnia.Tym razem to strażacy ochotnicy z OSP w Małym Głęboczku otrzymali z rąk wójta Danuty Kędziorskiej-Cieszyńskiej i przewodniczącej Rady Gminy Brzozie Marii Florkiewicz, nowy sprzęt - motopompę, która z pewnością jest jedną z najlepszych w branży strażackiej. Motopompa ma różne możliwości i zalety - szybkie uruchamianie, niskie emisje, niski poziom hałasu, czujnik ochrony przed przegrzaniem silnika i wiele innych, i będzie niezawodnie służyła strażakom w ich akcjach.

Motopompa została zakupiona ze środków, które pozyskano z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w kwocie ponad 19 tys. złotych, a kwotę ponad 21 tys. złotych dołożono z budżetu Gminy Brzozie. Wójt Danuta Kędziorska-Cieszyńska podziękowała przewodniczącej rady gminy i radnym za wsparcie dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Małym Głęboczku.

Spotkanie było też okazją do wręczenia na ręce prezesa OSP w Małym Głęboczku Bogusława Kowalewskiego podziękowania za zaangażowanie w walce z żywiołem w trakcie pożaru w Małym Głęboczku, który przydarzył się w dniu 14 sierpnia rodzinie państwa Czaplińskich. Zginęło wtedy kilkadziesiąt sztuk bydła i trzody chlewnej, a pożar strawił stodołę i oborę.

- OSP działające na terenie gminy Brzozie to prężne jednostki, staramy się jako Gmina wspierać je. Co roku przekazywane są środki na bieżące potrzeby, ale też staramy się pozyskać środki zewnętrzne na zakup specjalistycznego sprzętu. W tym roku to jeszcze nie koniec, udało nam się pozyskać 100 tysięcy z Funduszu Sprawiedliwości z Ministerstwa Sprawiedliwości. Te środki zostaną przeznaczone na zakup pilarki pożarniczej i quada 6x6 wraz z przyczepką dla OSP Brzozie. Myślę, że ten sprzęt będzie służył nie tylko naszej gminie, ale również całemu powiatowi brodnickiemu, bo to pierwszy taki quad w regionie - powiedziała wójt Danuta Kędziorska-Cieszyńska.

Quad będzie wykorzystywany w akcjach ratowniczo-poszukiwawczych, szczególnie w terenie trudno dostępnym. Posłuży do działań na terenie gminy i całego powiatu brodnickiego. Sprzęt trafi do OSP Brzozie jeszcze w tym roku.


reklama

Źródło: Urząd Gminy Brzozie
Źródło: Powiat Brodnicki - Brodnica > Portal mieszkańców
( http://powiatbrodnicki.pl/news.php?extend.12753 )