Zaloguj się | Rejestracja

Brodnica pomaga seniorom oraz osobom w kwarantannie

czwartek, 29 października 2020 r., godz. 08:36  |  Wersja do druku

Dedykowana infolinia dla seniorów, wsparcie wolontariuszy, współpraca wojsk obrony terytorialnej i pracowników pomocy społecznej w pomoc osobom starszym w czynnościach, które wymagają wyjścia z domu, a które utrudnione są przez panującą pandemię. To główne założenia Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów, który działa również w Brodnicy.Chorągiew Kujawsko-Pomorska Związek Harcerstwa Polskiego - Komenda Hufca Brodnica, w ścisłej współpracy z Urzędem Miejskim w Brodnicy, w tym z Biurem Zarządzania Kryzysowego, Biurem Zdrowia i Pomocy Społecznej oraz Strażą Miejską oferuje pomoc osobom starszym, a także osobom potrzebującym objętym kwarantanną lub izolacją domową. W ramach akcji "Brodnicki Korpus Pomocy Seniorom", od dnia 27 października 2020 r. uruchomiona została dedykowana infolinia dla seniorów i osób potrzebujących: 791 612 006
numer jest czynny w godzinach 8;00 - 18:00 przez 7 dni w tygodniu, natomiast terminy udzielania pomocy są ustalane indywidualnie w zależności od potrzeb.

Wolontariusze oferują gotowość pomocy w czynnościach, które wymagają wyjścia z domu, a które utrudnione są przez panująca pandemię. Można liczyć na pomoc w zakresie:
  • robienia zakupów w sklepach spożywczych, aptekach
  • wyprowadzania zwierząt
  • wynoszenia śmieci (śmieci powinny być szczelnie zamknięte w podwójnych workach)

Usługa pomocy dla osób potrzebujących jest bezpłatna. Koszty zakupów pokrywa osoba zgłaszająca prośbę o ich zrobienie.

Urząd Miejski w Brodnicy wyposażył wszystkich wolontariuszy w środki ochrony osobistej – maseczki ochronne, środki do dezynfekcji rąk oraz rękawiczki jednorazowe. Ponadto informuje, że seniorzy mogą korzystać z Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów uruchomionego przez rząd.

Szczegółowe informacje:

https://www.gov.pl/web/rodzina/razem-w-walce-z-koronawirusem-rzad-uruchamia-solidarnosciowy-korpus-wsparcia-seniorow


reklama

Źródło: Urząd Miejski w Brodnicy

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej