WiadomośćBrodnica pomaga seniorom oraz osobom w kwarantannie
(Kategoria: Powiat Brodnicki · Brodnica - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
czwartek, 29 października 2020 r., godz. 08:36

Brodnica pomaga seniorom oraz osobom w kwarantannie
Dedykowana infolinia dla seniorów, wsparcie wolontariuszy, współpraca wojsk obrony terytorialnej i pracowników pomocy społecznej w pomoc osobom starszym w czynnościach, które wymagają wyjścia z domu, a które utrudnione są przez panującą pandemię. To główne założenia Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów, który działa również w Brodnicy.Chorągiew Kujawsko-Pomorska Związek Harcerstwa Polskiego - Komenda Hufca Brodnica, w ścisłej współpracy z Urzędem Miejskim w Brodnicy, w tym z Biurem Zarządzania Kryzysowego, Biurem Zdrowia i Pomocy Społecznej oraz Strażą Miejską oferuje pomoc osobom starszym, a także osobom potrzebującym objętym kwarantanną lub izolacją domową. W ramach akcji "Brodnicki Korpus Pomocy Seniorom", od dnia 27 października 2020 r. uruchomiona została dedykowana infolinia dla seniorów i osób potrzebujących: 791 612 006
numer jest czynny w godzinach 8;00 - 18:00 przez 7 dni w tygodniu, natomiast terminy udzielania pomocy są ustalane indywidualnie w zależności od potrzeb.

Wolontariusze oferują gotowość pomocy w czynnościach, które wymagają wyjścia z domu, a które utrudnione są przez panująca pandemię. Można liczyć na pomoc w zakresie:
  • robienia zakupów w sklepach spożywczych, aptekach
  • wyprowadzania zwierząt
  • wynoszenia śmieci (śmieci powinny być szczelnie zamknięte w podwójnych workach)

Usługa pomocy dla osób potrzebujących jest bezpłatna. Koszty zakupów pokrywa osoba zgłaszająca prośbę o ich zrobienie.

Urząd Miejski w Brodnicy wyposażył wszystkich wolontariuszy w środki ochrony osobistej – maseczki ochronne, środki do dezynfekcji rąk oraz rękawiczki jednorazowe. Ponadto informuje, że seniorzy mogą korzystać z Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów uruchomionego przez rząd.

Szczegółowe informacje:

https://www.gov.pl/web/rodzina/razem-w-walce-z-koronawirusem-rzad-uruchamia-solidarnosciowy-korpus-wsparcia-seniorow


reklama

Źródło: Urząd Miejski w Brodnicy
Źródło: Powiat Brodnicki - Brodnica > Portal mieszkańców
( http://powiatbrodnicki.pl/news.php?extend.12732 )