Zaloguj się | Rejestracja

Trzysta drzew przy drogach powiatu brodnickiego

poniedziałek, 26 października 2020 r., godz. 11:02  |  Wersja do druku

Trzysta drzew zostanie zasadzonych przy wybranych drogach powiatu brodnickiego w ramach odtworzenia zieleni przydrożnej. We wtorek, 20 października sadzonki dotarły do Zarządu Dróg Powiatowych w Brodnicy. Młode drzewa będą systematycznie nasadzane w wyznaczonych miejscach.
Odnowienie drzewostanu przy drogach powiatowych prowadzone będzie od najbliższego poniedziałku, 26 października, w kilku miejscach na terenie powiatu brodnickiego. W Brodnicy drzewa posadzone zostaną przy ul. Niskie Brodno i Kolejowej, za rondem w stronę Karbowskiej. W gminie Jabłonowo Pomorskie staną przy drogach w Szczepankach i Piecewie, a w gminie Bobrowo - w Brudzawach i Kawkach.

Wśród 300 sadzonek jest jarząb szwedzki (18 szt.), klon polny (12 szt.), lipa drobnolistna (180 szt.) i klon pospolity (90 szt.). Jak poinformował Radosław Koj, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Brodnicy, sadzonki kosztowały 29 500 zł. Z budżetu Powiatu Brodnickiego na ten cel wyasygnowano 14 750 zł i taką samą kwotę dofinansowania pozyskano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

- Drzewa są w bryle, w siatce, a ich wysokość dochodzi nawet do czterech metrów - zaznaczył Radosław Koj.

Nasadzenia prowadzić będzie Zarząd Dróg Powiatowych w Brodnicy. Jak poinformował Czesław Głowacki, dyrektor ZDP w Brodnicy, sadzenie 4-metrowych, ciężkich drzew to operacja wymagająca zaangażowania odpowiedniego sprzętu, środków transportu oraz większej grupy ludzi niż przy standardowym obsadzaniu małymi drzewkami. Trzeba się do działań dobrze przygotować i właściwie je skoordynować.

W związku z prowadzonymi nasadzeniami mogą nastąpić chwilowe utrudnienia w ruchu na wymienionych drogach, za co dyrekcja ZDP przeprasza użytkowników dróg powiatowych.


reklama

Źródło: Starostwo Powiatowe w Brodnicy

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej