WiadomośćTrzysta drzew przy drogach powiatu brodnickiego
(Kategoria: Powiat Brodnicki · Brodnica - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
poniedziałek, 26 października 2020 r., godz. 11:02

Trzysta drzew przy drogach powiatowych
Trzysta drzew zostanie zasadzonych przy wybranych drogach powiatu brodnickiego w ramach odtworzenia zieleni przydrożnej. We wtorek, 20 października sadzonki dotarły do Zarządu Dróg Powiatowych w Brodnicy. Młode drzewa będą systematycznie nasadzane w wyznaczonych miejscach.
Odnowienie drzewostanu przy drogach powiatowych prowadzone będzie od najbliższego poniedziałku, 26 października, w kilku miejscach na terenie powiatu brodnickiego. W Brodnicy drzewa posadzone zostaną przy ul. Niskie Brodno i Kolejowej, za rondem w stronę Karbowskiej. W gminie Jabłonowo Pomorskie staną przy drogach w Szczepankach i Piecewie, a w gminie Bobrowo - w Brudzawach i Kawkach.

Wśród 300 sadzonek jest jarząb szwedzki (18 szt.), klon polny (12 szt.), lipa drobnolistna (180 szt.) i klon pospolity (90 szt.). Jak poinformował Radosław Koj, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Brodnicy, sadzonki kosztowały 29 500 zł. Z budżetu Powiatu Brodnickiego na ten cel wyasygnowano 14 750 zł i taką samą kwotę dofinansowania pozyskano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

- Drzewa są w bryle, w siatce, a ich wysokość dochodzi nawet do czterech metrów - zaznaczył Radosław Koj.

Nasadzenia prowadzić będzie Zarząd Dróg Powiatowych w Brodnicy. Jak poinformował Czesław Głowacki, dyrektor ZDP w Brodnicy, sadzenie 4-metrowych, ciężkich drzew to operacja wymagająca zaangażowania odpowiedniego sprzętu, środków transportu oraz większej grupy ludzi niż przy standardowym obsadzaniu małymi drzewkami. Trzeba się do działań dobrze przygotować i właściwie je skoordynować.

W związku z prowadzonymi nasadzeniami mogą nastąpić chwilowe utrudnienia w ruchu na wymienionych drogach, za co dyrekcja ZDP przeprasza użytkowników dróg powiatowych.


reklama

Źródło: Starostwo Powiatowe w Brodnicy
Źródło: Powiat Brodnicki - Brodnica > Portal mieszkańców
( http://powiatbrodnicki.pl/news.php?extend.12716 )