Zaloguj się | Rejestracja

Plac zabaw dla dzieci z Domu Dziecka w Brodnicy

poniedziałek, 26 października 2020 r., godz. 06:54  |  Wersja do druku

Dzieci z Domu Dziecka w Brodnicy przy ulicy Słonecznej 26 mogą już radośnie spędzać czas na nowym placu zabaw. To zasługa darczyńców i przyjaciół placówki, których - jak się okazało podczas organizowania i prowadzenia inwestycji - nie brakuje.



W połowie października 2018 roku Powiat Brodnicki przekazał do użytku dwa nowoczesne budynki Domu Dziecka w Brodnicy (z boiskiem sportowym) przy ulicy Słonecznej 26. Dzieci przeprowadziły się tu z wysłużonej kamienicy przy ul Tylnej na brodnickiej starówce. Dwa lata później, w otoczeniu nowych domów - dzięki darczyńcom, przyjaciołom placówki - oddana została zagospodarowana przestrzeń rekreacyjna, na której powstał bezpieczny plac zabaw z miejscem na pikniki. Domek ze zjeżdżalnią, huśtawki, zestaw wspinaczkowy z siatką, plenerowa siłownia, miejsce na ognisko, altana ze stołami i ławami - to wszystko służy już dzieciom mieszkającym w placówce opiekuńczej przy Słonecznej.

Jak poinformowała Justyna Ignalewska, dyrektor Domu Dziecka w Brodnicy, z pomocą przy tworzeniu placu zabaw przyszło kilkunastu darczyńców - firmy, instytucje, osoby prywatne. Wszystkim zaangażowanym w zagospodarowanie przestrzeni rekreacyjnej i pomoc oferowaną w każdej formie dyrekcja placówki serdecznie dziękuje. Przyjaciele i darczyńcy obecni na uroczystym przekazaniu placu w dniu 16 października mieli okazję odebrać podziękowania osobiście.

Specjalne podziękowania w imieniu własnym i beneficjentów skierowali do darczyńców starosta brodnicki Piotr Boiński z wicestarostą Stanisławem Kosakowskim. Otrzymali je: Krzysztof Bartnicki - prokurent GOTEC Polska, Marek Dobrzeniecki - prezes Zarządu Firmy SITS, Robert Tomaszewski - prezes Zarządu COMP S.A. oraz Waldemar Chełkowski - brodniczanin, sportowiec, motocyklista, który od lat angażuje swój autorytet dla sprawy dzieci z brodnickiego domu dziecka.

Słowa podziękowania starosta i wicestarosta skierowali również do dyrektor Justyny Ignalewskiej.

- Proszę przyjąć serdeczne wyrazy uznania oraz podziękowania za wzorową pracę wychowawczą przynoszącą pożytek, radość, a także ukojenie dzieciom doświadczonym przez los. Na wielkie uznanie i szacunek zasługuje Pani wysiłek i zaangażowanie w zapewnienie pieczy zastępczej młodym ludziom w potrzebie i otaczanie ich szczególną troską - napisali przedstawiciele Zarządu Powiatu w Brodnicy.


reklama

Źródło: Starostwo Powiatowe w Brodnicy

Plac zabaw dla dzieci z Domu Dziecka w Brodnicy /fot. Przemysław Majchrzak:








Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej