WiadomośćPlac zabaw dla dzieci z Domu Dziecka w Brodnicy
(Kategoria: Powiat Brodnicki · Brodnica - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
poniedziałek, 26 października 2020 r., godz. 06:54

Plac zabaw dla dzieci z Domu Dziecka w Brodnicy
Dzieci z Domu Dziecka w Brodnicy przy ulicy Słonecznej 26 mogą już radośnie spędzać czas na nowym placu zabaw. To zasługa darczyńców i przyjaciół placówki, których - jak się okazało podczas organizowania i prowadzenia inwestycji - nie brakuje.W połowie października 2018 roku Powiat Brodnicki przekazał do użytku dwa nowoczesne budynki Domu Dziecka w Brodnicy (z boiskiem sportowym) przy ulicy Słonecznej 26. Dzieci przeprowadziły się tu z wysłużonej kamienicy przy ul Tylnej na brodnickiej starówce. Dwa lata później, w otoczeniu nowych domów - dzięki darczyńcom, przyjaciołom placówki - oddana została zagospodarowana przestrzeń rekreacyjna, na której powstał bezpieczny plac zabaw z miejscem na pikniki. Domek ze zjeżdżalnią, huśtawki, zestaw wspinaczkowy z siatką, plenerowa siłownia, miejsce na ognisko, altana ze stołami i ławami - to wszystko służy już dzieciom mieszkającym w placówce opiekuńczej przy Słonecznej.

Jak poinformowała Justyna Ignalewska, dyrektor Domu Dziecka w Brodnicy, z pomocą przy tworzeniu placu zabaw przyszło kilkunastu darczyńców - firmy, instytucje, osoby prywatne. Wszystkim zaangażowanym w zagospodarowanie przestrzeni rekreacyjnej i pomoc oferowaną w każdej formie dyrekcja placówki serdecznie dziękuje. Przyjaciele i darczyńcy obecni na uroczystym przekazaniu placu w dniu 16 października mieli okazję odebrać podziękowania osobiście.

Specjalne podziękowania w imieniu własnym i beneficjentów skierowali do darczyńców starosta brodnicki Piotr Boiński z wicestarostą Stanisławem Kosakowskim. Otrzymali je: Krzysztof Bartnicki - prokurent GOTEC Polska, Marek Dobrzeniecki - prezes Zarządu Firmy SITS, Robert Tomaszewski - prezes Zarządu COMP S.A. oraz Waldemar Chełkowski - brodniczanin, sportowiec, motocyklista, który od lat angażuje swój autorytet dla sprawy dzieci z brodnickiego domu dziecka.

Słowa podziękowania starosta i wicestarosta skierowali również do dyrektor Justyny Ignalewskiej.

- Proszę przyjąć serdeczne wyrazy uznania oraz podziękowania za wzorową pracę wychowawczą przynoszącą pożytek, radość, a także ukojenie dzieciom doświadczonym przez los. Na wielkie uznanie i szacunek zasługuje Pani wysiłek i zaangażowanie w zapewnienie pieczy zastępczej młodym ludziom w potrzebie i otaczanie ich szczególną troską - napisali przedstawiciele Zarządu Powiatu w Brodnicy.


reklama

Źródło: Starostwo Powiatowe w Brodnicy

Plac zabaw dla dzieci z Domu Dziecka w Brodnicy /fot. Przemysław Majchrzak:Źródło: Powiat Brodnicki - Brodnica > Portal mieszkańców
( http://powiatbrodnicki.pl/news.php?extend.12710 )