Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Świedziebnia

środa, 06 maja 2020 r., godz. 07:34  |  Wersja do druku

1 kwietnia ruszył program Ministerstwa Cyfryzacji "Zdalna szkoła". Projekt umożliwia samorządom zakup komputerów i tabletów do szkół ze środków finansowanych z budżetu Unii Europejskiej. Gmina Świedziebnia w ramach projektu "Zdalna szkoła"otrzymała grant w wysokości 59 800,00 zł.Aby umożliwić i ułatwić zdalną edukację, jak największej liczbie uczniów i nauczycieli, uruchomiony został projekt "Zdalna Szkoła". Otrzymane w ramach projektu dofinansowanie, samorząd można przeznaczyć na zakup sprzętu i oprogramowania dla uczniów i nauczycieli – w szczególności na zakup tabletów, laptopów oraz oprogramowania umożliwiającego zdalną edukację. Program nie przewiduje wkładu własnego ze strony samorządu. Na zakup sprzętu można wydać od 35 tysięcy do 100 tysięcy złotych, w zależności od liczby uczniów w określonej gminie lub powiecie. Aby tak szybkie wsparcie dla samorządów było możliwe konieczna była zgoda Komisji Europejskiej na przesunięcie środków między projektami. A ta była błyskawiczna – ministerstwo otrzymało ją w jeden dzień.

Przypomnijmy, że przeznaczono na ten projekt 186 milionów złotych. Jest to odpowiedzią na obecną sytuację szkół, w których nową podstawową formą nauczania jest prowadzenie zdalnych lekcji. Gmina Świedziebnia otrzymała grant w wysokości 59 800,00 zł w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020,Osi Priorytetowej nr I "Powszechny dostęp do szybkiego Internetu’", działania 1.1:"Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach’", projektu grantowego pn. "Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego’". Dzięki pozyskanym środkom zakupiono sprzęt komputerowy niezbędny do zdalnej nauki dla 46 uczniów ze szkół podstawowych na terenie gminy Świedziebnia.


reklama

Źródło: UG Świedziebnia

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama