WiadomośćGmina Świedziebnia
(Kategoria: Powiat Brodnicki · Brodnica - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
środa, 06 maja 2020 r., godz. 07:34

Gmina Świedziebnia otrzymała środki na sprzęt komputerowy
1 kwietnia ruszył program Ministerstwa Cyfryzacji "Zdalna szkoła". Projekt umożliwia samorządom zakup komputerów i tabletów do szkół ze środków finansowanych z budżetu Unii Europejskiej. Gmina Świedziebnia w ramach projektu "Zdalna szkoła"otrzymała grant w wysokości 59 800,00 zł.



Aby umożliwić i ułatwić zdalną edukację, jak największej liczbie uczniów i nauczycieli, uruchomiony został projekt "Zdalna Szkoła". Otrzymane w ramach projektu dofinansowanie, samorząd można przeznaczyć na zakup sprzętu i oprogramowania dla uczniów i nauczycieli – w szczególności na zakup tabletów, laptopów oraz oprogramowania umożliwiającego zdalną edukację. Program nie przewiduje wkładu własnego ze strony samorządu. Na zakup sprzętu można wydać od 35 tysięcy do 100 tysięcy złotych, w zależności od liczby uczniów w określonej gminie lub powiecie. Aby tak szybkie wsparcie dla samorządów było możliwe konieczna była zgoda Komisji Europejskiej na przesunięcie środków między projektami. A ta była błyskawiczna – ministerstwo otrzymało ją w jeden dzień.

Przypomnijmy, że przeznaczono na ten projekt 186 milionów złotych. Jest to odpowiedzią na obecną sytuację szkół, w których nową podstawową formą nauczania jest prowadzenie zdalnych lekcji. Gmina Świedziebnia otrzymała grant w wysokości 59 800,00 zł w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020,Osi Priorytetowej nr I "Powszechny dostęp do szybkiego Internetu’", działania 1.1:"Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach’", projektu grantowego pn. "Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego’". Dzięki pozyskanym środkom zakupiono sprzęt komputerowy niezbędny do zdalnej nauki dla 46 uczniów ze szkół podstawowych na terenie gminy Świedziebnia.


reklama

Źródło: UG Świedziebnia




Źródło: Powiat Brodnicki - Brodnica > Portal mieszkańców
( http://powiatbrodnicki.pl/news.php?extend.11990 )