Zaloguj się | Rejestracja

Targi "Grüne Woche" w Berlinie

poniedziałek, 20 stycznia 2020 r., godz. 06:08  |  Wersja do druku

Międzynarodowe Targi Rolno-Spożywcze "Grüne Woche" (Zielony Tydzień) w Berlinie, to największe targi żywności, rolnictwa i ogrodnictwa. W dniach od 17 do 26 stycznia, przez dziesięć dni, na ponad stu tysiącach metrów kwadratowych powierzchni, swoją ofertę przedstawia ponad półtora tysiąca wystawców z całego świata, a wśród nich "Zajazd przy Kominku" z Wielkiego Głęboczka.W styczniu w Berlinie spotykają się wytwórcy żywności z całego świata, którzy promują tu swoje marki i testują gusty konsumentów. Równolegle do wystaw, degustacji i pokazów kulinarnych odbywają się liczne seminaria i konferencje o tematyce rolniczej i ekonomicznej. Na 115 tysiącach metrów kwadratowych wystawia się ponad 1,5 tysiąca producentów, stoiska odwiedza 400 tysięcy gości.

Stoisko naszego regionu (hala 11.2, stoisko nr 102), na powierzchni prawie stu metrów kwadratowych, obejmuje ekspozycję i promocję produktów tradycyjnych i żywności wysokiej jakości, m.in. wyroby wędliniarskie, gęsinę i wyroby mleczarskie.

"Zajazd przy Kominku" oferuje potrawy i przetwory, które na co dzień przygotowywane są w ich kuchni. Wśród nich znalazły się ryby z Pojezierza Brodnickiego w zalewie octowej i wędzone, szare kluchy, czyli popularne kluchy ziemniaczane, siekane kotlety z ognia, bigos, smalec domowej roboty, sałatki, przetwory z wiśni i z żurawiny, lemoniada i tradycyjne piwo brodnickie. W ofercie znalazły się także czekolada na gorąco, czekolady smakowe, kombinacja likierów z czekoladą z Pijalni Czekolady na brodnickim zamku.

Firma przygotowała materiały reklamowe i foldery w języku niemieckim, które dotyczą zamku w Brodnicy wraz z Pijalnią Czekolady, a także samego "Zajazdu przy Kominku" i atrakcji Pojezierza Brodnickiego. Niezmiernie istotne, a także docenione i uznane w Berlinie zostały Certyfikat Dziedzictwa Kulinarnego Pomorza i Kujaw oraz Dziedzictwa Kulinarnego Europy.

Przypominamy! Europejska Sieć Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego jest formą współpracy pomiędzy regionami różnych części Europy, a także poszczególnymi przedsiębiorstwami w obrębie danego regionu (restauratorami, producentami żywności, rolnikami itp.), zainteresowanymi promowaniem regionalnych produktów i potraw, a także zachowaniem lokalnych tradycji kulinarnych. Sieć ma na celu budowę pozytywnego wizerunku regionów, a także zwiększanie ruchu turystycznego, rozwój i wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw, wzmacnianie ich konkurencyjności, zwiększanie zainteresowania konsumentów żywnością wysokiej jakości.

Od stycznia 2012 roku członkiem sieci jest województwo kujawsko-pomorskie. Właścicielem znaku "Dziedzictwo Kulinarne – Kujawy i Pomorze" jest Marszałek Województwa i to on nadaje certyfikaty i prawo do posługiwania się znakiem podmiotom z Kujaw i Pomorza.


reklama

Źródło: Zbigniew Raniszewski

"Zajazd przy Kominku" na targach Grüne Woche/fot. nadeslane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama