WiadomośćTwórcze Spotkania w Klubie Seniora
(Kategoria: Powiat Brodnicki · Brodnica - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
czwartek, 23 maja 2024 r., godz. 10:23

Twórcze Spotkania w Klubie Seniora w Szabdzie
W klubie seniora w Szabdzie zawsze dużo się dzieje. Seniorzy mogą uczęszczać na różnorodne zajęcia, które przynoszą im wiele radości. A jest w czym wybierać, bo mają do dyspozycji warsztaty kulinarne, rękodzielnicze, taneczne, muzyczno-wokalne, sportowo-ruchowe i pracy twórczej.Seniorzy nie mają czasu na odpoczynek, bo w Klubie Seniora w Szabdzie odbył się cykl różnorodnych warsztatów, które przyciągnęły wielu uczestników. Oto krótkie podsumowanie:

Warsztaty Kulinarne: Pod kierunkiem Anny Florkiewicz, seniorzy przygotowali wyśmienity trzydaniowy posiłek. W menu znalazł się barszczyk ukraiński, paszteciki ze szpinakiem oraz na deser japoński makowiec. To była prawdziwa uczta zarówno dla ducha, jak i ciała.

Warsztaty Rękodzielnicze: Violetta Szulc wprowadziła seniorów w świat origami. Te zajęcia nie tylko rozwijają umiejętności manualne i przestrzenne, ale także poprawiają koordynację wzrokowo-ruchową oraz koncentrację.

Warsztaty Taneczne: Pod okiem Marka Tęgowskiego seniorzy zgłębiali tajniki różnych kroków i figur tanecznych. Taniec okazał się doskonałym sposobem na poprawę koordynacji oraz funkcji motorycznych.

Warsztaty Pracy Twórczej: Prowadzone przez Violettę Szulc. Seniorzy projektowali i szyli kwiaty z tkanin, inspirując się naturą. Zajęcia te pobudzały kreatywność i wyobraźnię uczestników.
Każdy z warsztatów dostarczył seniorom nie tylko nowych umiejętności, ale również wiele radości i okazji do integracji.

Warsztaty Muzyczno - Wokalne: Z Mariolą Seliwiorstow ćwiczą dykcję, śpiew w wielogłosie i prawidłowy oddech.

Warsztaty Sportowo-Ruchowe: Prowadzone przez Bartosza Kaniewskiego, podczas których wykonują ćwiczenia wzmacniające górną część pleców, poprawiające mobilność w obręczy barkowej.

Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica

Twórcze Spotkania w Klubie Seniora w Szabdzie/fot. nadesłane:Źródło: Powiat Brodnicki - Brodnica > Portal mieszkańców
( http://powiatbrodnicki.pl/news.php?extend.17005 )