WiadomośćOtwarcie studia nagrań w Brzoziu
(Kategoria: Powiat Brodnicki · Brodnica - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
poniedziałek, 20 listopada 2023 r., godz. 09:14

Gmina Brzozie ma studio nagrań
W piątek, 10 listopada uroczyście oddano do użytku multimedialne studio nagrań w budynku po byłym gimnazjum w Brzoziu. Otwarcie odbyło się w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości i połączono je z obchodami tego święta.Inwestycja w Brzoziu to nowoczesna i w pełni wyposażona sala widowiskowa wraz ze studiem multimedialnym, z którego będą mogli korzystać mieszkańcy gminy ( i nie tylko). Składa się ona z trzech pomieszczeń. Pierwsze z nich to sala widowiskowa z profesjonalną, modułową sceną, nowoczesnym oświetleniem i nagłośnieniem, a także z wieloma instrumentami muzycznymi. Sprzęt pozwala na projekcje tradycyjne i hologramowe. Obok sali widowiskowej znajduje się reżyserka czyli control room. Ma ona profesjonalną czterokomorową konsoletą, za pomocą której można nagrywać koncerty, miksować i tworzyć utwory. Trzecie z pomieszczeń to tzw. liveroom, w którym docelowo będą znajdowały się instrumenty muzyczne. Będzie ono przeznaczone do prób zespołów nagrywających utwory. W liveroomie znajduje się kabina wokalna – całkowicie wygłuszone pomieszczenie, wyposażone w tablet z podglądem na reżyserkę, mikrofon i słuchawki.

Otwarcie połączone z obchodami Narodowego Święta Niepodległości zgromadziło wielu gości. Był klimatyczny koncert, uroczyste przemówienia i poświęcenie inwestycji, a także wystawa okolicznościowa "Symbole Narodowe" w Klubie Seniora “Brzozowy Raj” i emisja filmu “Niezwyciężeni”. Był to z pewnością niezwykły wieczór, tym bardziej, że podobnych inwestycji na terenie naszego powiatu jeszcze nie ma. Teraz tylko należy poczekać na efekty. Z pewnością znajdą się chętni gotowi do skorzystania z oferty gminy Brzozie.

Inwestycja dofinansowana została z operacji “Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne” w ramach działania “Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Projekt nosi nazwę “Kultura Hybrydowa 3.0 – stworzenie sali widowiskowej ze studiem multimedialnym do nagrań i transmisji on-line w Brzoziu”. Celem tego projektu było stworzenie sali widowiskowej ze studiem multimedialnym do nagrań i transmisji on-line. Ma ono służyć do organizowania i animowania uczestnictwa społeczności wiejskiej w wydarzeniach artystycznych, kulturalnych i integracyjnych.

Źródło: Urząd Gminy Brzozie

Otwarcie studia nagrań w Brzoziu:

reklama
Dzialkowicz.jpg

Źródło: Powiat Brodnicki - Brodnica > Portal mieszkańców
( http://powiatbrodnicki.pl/news.php?extend.16588 )