WiadomośćII edycja Festiwalu ClassiX
(Kategoria: Powiat Brodnicki · Brodnica - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
czwartek, 12 listopada 2020 r., godz. 11:44

II edycja Festiwalu ClassiX
Druga edycja Festiwalu ClassiX przeszła do historii. Była nietypowa, jak zresztą wszystko, co dzieje się w obecnym czasie. Z powodu sytuacji epidemiologicznej w kraju, Festiwal ClassiX przeniesiony został do Internetu.Przez 4 dni trwała druga edycja Festiwalu ClassiX. Z powodu sytuacji epidemiologicznej w kraju, Festiwal ClassiX przeniesiony został do Internetu, a koncerty transmitowane były za pośrednictwem FB, YT i Telewizji Kablowej Eltronik.

W ramach dni festiwalowych wystąpili:
7.11.2020 – Llovage czyli występ duetu w składzie: Olo Walicki (kontrabas) i Jacek Prościński (perkusja). Spotkanie z muzyką elektroniczną i jazzem.

8.11.2020 - Kwartet Camerata / Camerata Quartet czyli świat muzyki klasycznej. Zespół wykonał dwa kwartety smyczkowe - L. van Beethovena i R. Statkowskiego, a muzyce towarzyszyła wizualizacja Pushka Studio (Bartosz Wójcicki i Radosław Deruba).

9.11.2020 - Hania Rani & Dobrawa Czocher czyli święto muzyki modern classic. Duet wykonał utwory Grzegorza Ciechowskiego w autorskiej aranżacji na fortepian i wiolonczelę z albumu "Biała Flaga".

11.11.2020 - Konglomerat Big Band Podczas koncertu została zaprezentowana "Symfonia Brodnicka" napisana przez Mata Kwiatkowskiego, dedykowana na 100. lecie powrotu miasta do Macierzy. Kompozycja wykonał Konglomerat Big Band pod dyrekcją Nikoli Kołodziejczyka z udziałem solistów: Niki Lubowicz, Mateusza Smoczyńskiego i Mata Kwiatkowskiego.

Koncerty ze wszystkich dni festiwalowych znaleźć można na stronie Urzędu Miejskiego w Brodnicy: https://www.portal.brodnica.pl/multimedia.html


reklama

Źródło: Adam Kalisz UM w Brodnicy
Źródło: Powiat Brodnicki - Brodnica > Portal mieszkańców
( http://powiatbrodnicki.pl/news.php?extend.12781 )