WiadomośćGmina Brodnica
(Kategoria: Powiat Brodnicki · Brodnica - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
środa, 04 listopada 2020 r., godz. 06:12

Światowy Dzień Pluszowego Misia - konkurs plastyczny
Puszysty, ciepły i mięciutki. Najlepszy przyjaciel każdego dziecka, niezastąpiona przytulanka. 25 listopada swoje święto obchodzi Miś Pluszowy, a jego dzień ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Gminna Biblioteka Publiczna w Szczuce wraz z filią w Szabdzie zapraszają uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu gminy Brodnica do udziału w konkursie plastycznym.Chyba nie ma domu, w którym na łóżku, półeczce lub na fotelu nie siedzi miś. Każdy z nas miał swojego misia w dzieciństwie i choć kiedyś nie były one takie ładne, jak dzisiaj, to z pewnością nawet ten najbardziej wytarty był najkochańszą przytulanką na świecie. Trudno wyobrazić sobie dzisiaj świat bez pluszowego misia. Jest towarzyszem i powiernikiem największych tajemnic, służy do noszenia, targania i kochania.

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia Gminna Biblioteka Publiczna w Szczuce wraz z filią w Szabdzie zapraszają uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu Gminy Brodnica do udziału w konkursie plastycznym.

Konkurs plastyczny "Super Miś" ma na celu pobudzanie inwencji twórczej dzieci, rozwijanie wyobraźni i sprawności manualnej. Zadaniem konkursowym jest wykorzystanie przez dzieci swojej wiedzy na temat znanych z literatury misiów i stworzenie z wykorzystaniem dowolnej techniki pracy plastycznej, w której miś staje się Super Misiem. Prace można składać do bibliotek w Szczuce i Szabdzie do 20 listopada 2020r., tam też można uzyskać szczegółowe informacje na temat warunków udziału w konkursie.

"Super Miś" - konkurs plastyczny:
reklama

Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica
Źródło: Powiat Brodnicki - Brodnica > Portal mieszkańców
( http://powiatbrodnicki.pl/news.php?extend.12760 )