WiadomośćRolnicy z gminy Brodnica wyróżnieni
(Kategoria: Powiat Brodnicki · Brodnica - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
wtorek, 14 stycznia 2020 r., godz. 11:32

Rolnicy z gminy Brodnica wyróżnieni w konkursie "Rolnik Pomorza i Kujaw 2019"
Właściciele 10 gospodarstw - laureaci 17. konkursu "Rolnik Pomorza i Kujaw", 11 stycznia w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy odebrali nagrody, dyplomy i pamiątkowe statuetki. W głównym konkursie kapituła przyznała nagrody 10 laureatom w pięciu kategoriach.Dnia 11 stycznia 2020r. w Filharmonii Pomorskiej im. I.J. Paderewskiego w Bydgoszczy odbyło się uroczyste rozstrzygniecie konkursu "Rolnik Pomorza i Kujaw 2019". Już po raz 17 nagrodzono przedsiębiorców rolnych, których gospodarstwa wyróżniają się na tle innych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego, w różnych kategoriach produkcji rolniczej. Wśród nominowanych i laureatów znaleźli się również rolnicy z gminy Brodnica.

Miło jest nam poinformować, iż Laureatami Grand Prix w kategorii: sadownictwo i ogrodnictwo zostali Państwo Renata i Andrzej Zanieccy z Szabdy. Ponadto nominowani w kategorii mleczarstwo i produkcja mleka byli Państwo Katarzyna i Alfred Bajda z Niewierza. Pan Dariusz Cichacki z Niewierza otrzymał Nagrodę Specjalną Prezydenta Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

W gali uczestniczył minister Jan Krzysztof Ardanowski, który pogratulował wszystkim laureatom. Minister podkreślił, że wyróżnieni, najlepsi rolnicy powinni być przykładem dla innych. Nie tylko w zakresie rozwoju własnych gospodarstw, lecz także angażowania się w działalność społeczną na różnych polach swoich zainteresowań.

Serdecznie gratulujemy nominowanym i laureatom.

Nagroda specjalna


reklama

Źródło: UG Brodnica

Rolnicy z gminy Brodnica wyróżnieni w konkursie "Rolnik Pomorza i Kujaw 2019"/fot. UG Brodnica:Źródło: Powiat Brodnicki - Brodnica > Portal mieszkańców
( http://powiatbrodnicki.pl/news.php?extend.11370 )