Zaloguj się | Rejestracja

GMINA ŚWIEDZIEBNIA - POWIAT BRODNICKI


GMINA ŚWIEDZIEBNIA
Gmina wiejska w powiecie brodnickim

Gmina Świedziebnia położona jest w południowej części powiatu brodnickiego. Zajmuje obszar 103,83 km². Teren ten zamieszkuje 5,5 tys. mieszkańców. To gmina typowo rolnicza. Na jej terenie znajduje się 150 ha plantacji i sadów. Ponad 17% powierzchni zajmują lasy, będące częścią Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. Gmina leży poza zasięgiem obszarów uprzemysłowionych i ma charakter typowo rolniczy. W jej skład wchodzi 16 sołectw. Rolę ośrodka administracyjnego w gminie pełni wieś Świedziebnia.

Na terenie gminy są doskonałe warunki do wypoczynku dla miłośników świeżego powietrza. Ciekawym elementem krajobrazu są liczne kapliczki przydrożne, wybudowane w XIX wieku. Gmina Świedziebnia to również raj dla wędkarzy. W miejscowości Księte położone jest niewielkie jezioro o tej samej nazwie, pochodzenia polodowcowego, którego średnia głębokość wynosi 1,5 m, co czyni je jeziorem szczupakowo-linowym.

W miejscowości Księte znajduje się też niezwykle piękny drewniany kościółek z XVIII wieku z trzema barokowymi ołtarzami. Oprócz niego na uwagę zasługuje kościół parafialny p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego z XIV wieku w Świedziebni wraz z cmentarzem i bramą z XIX wieku.


Siedziba władz gminy - dane teleadresowe:
Urząd Gminy Świedziebnia
Świedziebnia, 87-335 Świedziebnia
Telefon: +48 56 493 84 60
Fax: +48 56 493 84 29
e-mail: gmina@swiedziebnia.pl
www.swiedziebnia.pl

Świedziebnia na mapie satelitarnej:
Instrukcja: w celu przesunięcia mapy kliknij na interesujący Ciebie obszar i poruszaj myszką. Powiększ mapę klikając "+" i analogicznie pomniejsz mapę przez "-".

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej