Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Brodnica

sobota, 13 kwietnia 2019 r., godz. 13:19  |  Wersja do druku

W dniu 10 kwietnia w Szczuce odbył się XVII Gminny Przegląd Palm Wielkanocnych. W tym roku przygotowano 13 palm, które z roku na rok są coraz bardziej efektowne. Organizatorem przeglądu jest Gminna Biblioteka W SzczucePalmy zostały wykonane przez młodzież szkolną ze SP w Gorczenicy, Szabdy oraz z Kół Gospodyń Wiejskich w: Szczuce, Gorczenicy, Bartnikach, Niewierzu, Mszanie, Szabdzie, Karbowie, Podgórzu, Dzierżnie i Gortatowie oraz z Klubu Seniora z Karbowa. W tym roku trzy koła po raz pierwszy wykonały palmę i brały udział w przeglądzie. były to koła z Podgórza, Dzierżna i Gortatowa. Palmy są coraz ładniejsze, wykonane z niezwykłą precyzją, każda jest niepowtarzalna i wyjątkowa. Uczestnicy za wykonaną palmę otrzymują nagrody finansowe.

Na przegląd zaproszono wójta gminy Brodnica Adama Zalewskiego, sekretarz gminy Justynę Klimowską, kierownik Referatu Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia Jolantę Tomellę, radnych gminy Brodnica: Agnieszkę Kowalkowską, Kamilę Maciejewską, Annę Sławińską, Andrzeja Roznerskiego, Rafała Romana oraz delegacje pań z kół gospodyń wiejskich w: Szczuce, Bartnikach, Gorczenicy, Niewierzu, Mszanie, Szabdzie, Karbowie, Podgórzu, Dzierżnie i Gortatowie, przewodniczącą Gminnej Rady Kobiet Elżbietę Sosińską, oraz prezesa OSP w Szczuce Eugeniusza Jakubowskiego. Poczęstunek przygotowały panie z KGW w Szczuce.


reklama

Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica

XVII Gminny Przegląd Palm Wielkanocnych/fot. nadesłane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama