Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Brodnica

wtorek, 09 kwietnia 2019 r., godz. 07:54  |  Wersja do druku

W świetlicy wiejskiej w Szczuce odbyły się warsztaty kulinarne zorganizowane przez Gminną Radę Kobiet oraz Stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Brodnica. Tematem warsztatów były kasze w codziennej diecie.Pod kierownictwem Magdaleny Marciniak, absolwentki Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, promotora zdrowia, 27 pań - członkiń KGW z gminy Brodnica poznawało nowe sposoby na wykorzystanie kasz w codziennym jadłospisie.

Panie ochoczo kroiły, siekały, gotowały. Efektem tych działań było dziewięć dań , których podstawą były różnorodne kasze. W trakcie pokazu prowadząca mówiła o znaczeniu dla zdrowia różnych produktów żywnościowych. Mówiła również jak eliminować z naszej diety nadmiar soli, cukru, tłuszczów, tak by nasze potrawy nie traciły przy tym walorów smakowych.

Pokaz zakończyła wspólna degustacja, a właściwie uczta, na której spożyto przygotowane dania. Były tam sałatki, kaszotto, ale również dania tak nieoczywiste jak: budyń z kaszy, placuszki, czy pasztet, który smakował zupełnie jak pasztet z mięsa, chociaż go nie zawierał. Dodać należy, że wszystkie dania były w wersji Vega, czyli bez dodatku mięs.

Warsztaty bardzo się wszystkim spodobały i będą z pewnością stanowić inspirację do wzbogacenia codziennych jadłospisów. O tym jak bardzo się podobało, świadczy fakt, że panie poprosiły o zorganizowanie następnych z innej tematyki.


reklama

Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica, Elżbieta Sosińska przewodnicząca Gminnej Rady Kobiet

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama