Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Brodnica

wtorek, 02 kwietnia 2019 r., godz. 08:09  |  Wersja do druku

W dniu 27 marca w Szkole Podstawowej w Gorczenicy odbyło się IX Spotkanie Teatralne u Królewny Anny Wazówny pt. "Teatr i lektury". Wzięło w nim udział 36 uczestników ze wszystkich szkól podstawowych z terenu gminy Brodnica oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Nowych Świerczynach.Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury, w skład, którego weszły Aneta Giemza-Bartnicka, animator kultury z Brodnickiego Domu Kultury i Jolanta Słupkowska, emerytowany nauczyciel. Jako pierwsza zaprezentowała swój spektakl pt. "Zemsta" Szkoła Podstawowa w Szabdzie. Następną sztuką byli "Krzyżacy" wykonani przez uczniów Szkoły Podstawowej w Gortatowie z siedzibą w Szczuce. Młodzi aktorzy ze Szkoły Podstawowej w Szabdzie zaprezentowali drugie widowisko pt. "Mała Księżniczka", a uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Nowych Świerczynach przedstawienie pt. "Mały Książę". Konkurs zakończył występ pt. "Świtezianka" w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Gorczenicy.

Po dwóch godzinach uczty teatralnej przyszedł czas na przerwę i i słodkie przekąski. Dla komisji był to czas wytężonej pracy, aby wyłonić zwycięzców. Każdy z czterech spektakli konkursowych przykuwał uwagę widzów, zaskakiwał, uczył, ale także wywoływał salwy śmiechu. Po długich obradach komisja potwierdziła wysoki i wyrównany poziom zaprezentowany w spektaklach, co bardzo utrudniło werdykt.

Wyniki:
  • I miejsce Szkoła Podstawowa w Szabdzie pod kierunkiem Grzegorza Urbańskiego
  • II miejsce Szkoła Podstawowa w Gorczenicy pod kierunkiem Laury Bartnickiej
  • III miejsce Szkoła Podstawowa w Gortatowie pod kierunkiem Justyny Krauza
  • IV miejsce Szkoła Podstawowa w Nowych Świerczynach pod kierunkiem Anny Klaus

Jury wskazało także najlepszych aktorów z każdej ze szkół:
  • Bartłomiej Zieliński ze Szkoły Podstawowej w Szabdzie
  • Weronika Bejgier ze Szkoły Podstawowej w Gorczenicy
  • Maciej Bartnicki ze Szkoły Podstawowej w Gortatowie z siedzibą w Szczuce
  • Bartosz Wiśniewski ze Szkoły Podstawowej w Nowych Świerczynach

Na zakończenie Wójt Gminy Brodnica Adam Zalewski, który był fundatorem nagród, docenił młodych mieszkańców naszego regionu, stwierdzając, że rozwijają zdolności, umiejętności i osiągają coraz lepsze efekty swojej pracy. Następnie wręczył piękne witraże zwycięzcom oraz książki osobom wyróżnionym. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe plakietki i dyplomy.


reklama

Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica

IX Spotkanie Teatralne u Anny Wazówny/fot. nadesłane:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama