Zaloguj się | Rejestracja

Dzień Kobiet w Karbowie

poniedziałek, 11 marca 2019 r., godz. 10:41  |  Wersja do druku

W sobotę, 9 marca w Karbowie obchodzono Dzień Kobiet. W sali świetlicy wiejskiej odbyło się uroczyste spotkanie zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Karbowie, przy wsparciu Wójta Gminy Brodnica Adama Zalewskiego. Na spotkanie przybyły delegacje pań z kół z terenu całej gminy Brodnica oraz zaproszeni goście.Elżbieta Nowak, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Karbowie i jednocześnie prezes Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Przyjaciół Wsi Karbowo powiedziała nam: - Tę imprezę robimy już od kilku lat przede wszystkim dla Pań z kół gospodyń wiejskich z terenu gminy Brodnica, przy dużym wsparciu wójta gminy Brodnica. W tym roku zaprosiliśmy także wszystkie panie pełniące funkcję sołtysa. Spotykamy się już od około 10 lat. Dzień Kobiet najpierw robiłyśmy w swoim gronie, a od czterech lat robimy to dla wszystkich kół. Będzie dużo występów artystycznych - "Karbowianie", "Szczupanki", "Serenada" i "Czerwone korale", będą także różne konkursy.

Justyna Klimowska, sekretarz Urzędu Gminy Brodnica powiedziała na temat spotkania: - Impreza rozwija się nam z roku na rok. W tym roku mamy także panie sołtys z terenu naszej gminy, radne, ale przede wszystkim przedstawicielki z terenu kół gospodyń wiejskich z naszego terenu. To powiększony skład, bo mamy dodatkowe koła gospodyń wiejskich, które zawiązały się w Nowym Dworze, Dzierżnie i Gortatowie. Idea wracania do pomysłu tworzenia kół dobrze nam się w gminie rozwija. Gmina zawsze współpracowała z kolami gospodyń wiejskich i wzajemnie, razem organizujemy różnego rodzaju imprezy, nie tylko Dzień Kobiet, ale również Dożynki, Przeglądy Palm Wielkanocnych i inne imprezy.

Adam Zalewski, wójt gminy Brodnica, który wspomaga tego typu imprezy powiedział nam: - Dzisiaj spotykamy się z paniami, bo chcemy w taki doniosły sposób je docenić. Mamy w tej chwili 11 kół gospodyń wiejskich w gminie, ostatnio powstały 3 nowe i zaprosiliśmy również przedstawicielki z tych kół. Życzymy im spełnienia marzeń, żeby panie były bardziej aktywne, bardziej myślały o sobie, żeby miały czas dla siebie i z niego efektywnie korzystały. Są to spotkania cykliczne, coroczne, mamy tu aktywne kobiety z naszego terenu. Ale zapraszamy wszystkie panie, żeby aktywnie uczestniczyły w życiu gminy Brodnica i startowały w wyborach.

Było bardzo uroczyście i rodzinnie, składano życzenia, były okolicznościowe przemowy. Każda z pań otrzymała kwiaty, a stoły uginały się pod ilością pysznego jedzenia. W sympatycznej i życzliwej atmosferze czas płynął szybko. Następne spotkanie ponownie za rok.

Wśród zaproszonych gości byli: wójt gminy Brodnica Adam Zalewski, poseł na Sejm Zbigniew Sosnowski, sekretarz Gminy Brodnica Justyna Klimowska, przewodniczący Rady Gminy Brodnica Tomasz Nowakowski, wiceprzewodniczący Rady Gminy Brodnica Piotr Malinowski, przewodniczący Komisji Rewizyjnej Jarosław Dornakowski, przewodniczący Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Marek Hoga, radni Rady Gminy Brodnica, dyrektorzy szkół, sołtysi, delegaci kół gospodyń wiejskich i wielu innych.


reklama

Dzień Kobiet w Karbowie:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama