Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Osiek

środa, 06 lutego 2019 r., godz. 13:58  |  Wersja do druku

W dniu 1 lutego w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Osieku odbyła się uroczystość nadania Orderu Uśmiechu ks. Andrzejowi Danielskiemu, duchowemu opiekunowi i koordynatorowi Ogólnopolskiego Chóru Dziecięcego Biedronki.Order Uśmiechu po raz pierwszy przyznany został w roku 1968. Od tej pory dwa razy w roku, w pierwszym dniu wiosny i w ostatnim dniu lata, zbiera się Kapituła, aby zatwierdzić kolejnych Kawalerów Orderu. Odznaczenie, w formie medalu przedstawiającego uśmiechnięte słoneczko, przyznawane jest w Polsce przez Międzynarodową Kapitułę Orderu Uśmiechu, mieszczącą się w Warszawie.

Order Uśmiechu to odznaczenie wyjątkowe, bo kandydatów do tego wyróżnienia zgłaszają dzieci. W tym roku wybrano siedem osób, które codziennie zarażają pozytywną energią. Wśród nich znalazł się ks. Andrzej Danielski, proboszcz parafii św. Jakuba Apostoła w Niewieścinie. Ks. Andrzej jest założycielem chórów Biedronki działających w północnej Polsce. Międzynarodowa Kapituła Orderu Uśmiechu przyznała księdzu Andrzejowi Danielskiemu odznaczenie na posiedzeniu w Rabce 16 czerwca 2018 roku na wniosek uczniów SP im. Kawalerów Orderu Uśmiechu i członków Ogólnopolskiego Chóru Dziecięcego Biedronki. Warto nadmienić, że dzieci dwukrotnie składały swój wniosek, upominając się o wyróżnienie tego przyjaciela dzieci i młodzieży.

Chórów jest dwanaście i jak podkreślają opiekunowie grup, a także dzieci należące do chórów, ksiądz Andrzej zawsze służy pomocą. Zespoły mogą liczyć na wsparcie techniczne, a także muzyczne. - Energia, którą ma, chce się dzielić. On zawsze chce dla dzieci dobrze. Nie zastanawia się nad sobą, nie patrzy na siebie, chodzi zawsze o dzieci i zawsze tak było. I to, co dzisiaj widzimy, to są efekty, wielu lat starań o to, żeby dzieciom było przyjemnie, żeby miały radość w życiu - zaznacza Lucyna Cyrankowska, dyrygent Chóru w Osieku.

Wieloletnią tradycją jest wypicie przez osobę odznaczoną pucharu soku z cytryny i uśmiechnięcie się po tym niezwykłym toaście. Tak było również w Osieku, a ks. Andrzej dokonał tego bez mrugnięcia okiem. Oprócz księdza Andrzeja na tymże posiedzeniu zaszczytny tytuł Kawalera Orderu Uśmiechu przyznano dziewięciorgu innym wybitnym osobom działającym na rzecz dzieci, m.in. portugalskiej działaczce - Specjalnemu Przedstawicielowi Sekretarza Generalnego ONZ ds. przemocy wobec dzieci, Marcie Santos Pais oraz polskiej przedsiębiorczyni angażującej się w działalność charytatywną, w szczególności w projekty związane z pomocą rozwojową, założycielce i prezes Kulczyk Fundation Dominice Kulczyk.

Wydarzeniem towarzyszącym tej uroczystości była akcja charytatywna Akademia Przyszłości. Jest to siostrzany projekt Szlachetnej Paczki, którego celem jest zbiórka pieniędzy na pomoc konkretnemu dziecku z ubogiej rodziny, by pomóc mu zmienić życie i pokonać trudności edukacyjne oraz budować wiarę we własne możliwości. Podczas uroczystości goście mogli zakupić pamiątki lub złożyć datek na tę akcję.


reklama

Źródło: facebook.com/ug.gminaosiek

Uroczystości w Osieku/fot.facebook.com/ug.gminaosiek:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama