Zaloguj się | Rejestracja

Ferie zimowe w gminie Brodnica

poniedziałek, 04 lutego 2019 r., godz. 10:17  |  Wersja do druku

W okresie tegorocznych ferii zimowych dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Brodnica zorganizowano zajęcia sportowe w salach gimnastycznych w Gorczenicy, Szabdzie i Szczuce. W ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii zajęcia z dziećmi i młodzieżą zorganizowano w grupach opiekuńczo-wychowawczych w Cielętach, Gorczenicy, Karbowie i Szabdzie.Zajęcia w salach sportowych odbywały się w pierwszym tygodniu ferii. Dzieci pod opieką nauczycieli brały udział w różnych grach i zabawach sportowych z piłką ręczną, nożną, siatkową i koszykową, ale także grano w badmintona i tenisa stołowego. Rozgrywano turnieje w zespołowych grach sportowych. Zajęcia cieszyły się dużą popularnością, uczestnicy aktywnie brali w nich udział.

Opiekę nad dziećmi sprawowali nauczyciele wychowania fizycznego szkół: Izabela Rupińska w Szabdzie, Kamil Pankowski w Gorczenicy oraz Józef Laskowski i Rafał Napiórkowski w Szczuce. Zajęcia te miały na celu nie tylko zabawę, ale również przygotowanie się do uczestnictwa w zawodach. Uczniowie brali udział w grach zespołowych, ćwiczyli umiejętności techniczne jak np. rzut do kosza, strzał do bramki, kozłowanie, podanie. Doświadczenia zebrane podczas zajęć na pewno zaprocentują w przyszłości.

Zajęcia z dziećmi i młodzieżą w ramach programu profilaktycznego prowadziły panie: Maryla Wolentarska w Cielętach, Halina Krajnik w Gorczenicy, Elżbieta Więckowska w Szabdzie i Mirosława Mączyńska w Karbowie. Zajęcia miały charakter pogadanek i zabaw o treści profilaktycznej (antyalkoholowej i przeciwdziałaniu narkomanii). Dzieci zdobywały informacje na temat zdrowego stylu życia, wpływu alkoholu, tytoniu i dopalaczy na organizm człowieka. Nie zabrakło dyskusji, gier oraz zabaw.

Dzieci chętnie inicjowały zabawy i gry tematyczne, wykonywały scenki rodzajowe ukazujące podejmowanie właściwych decyzji związanych z kontaktem ze szkodliwymi substancjami, rozwiązywały krzyżówki, przygotowywały plakaty i liczne rysunki, które były omawiane w trakcie zajęć. Nie zabrakło także zajęć ruchowych na świeżym powietrzu i gier np. w Scrabble.


reklama

Źródło: Justyna Klimowska UG Brodnica

Ferie zimowe w gminie Brodnica/fot. nadesłane :

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama