Zaloguj się | Rejestracja

Miasto i Gmina Górzno

piątek, 25 stycznia 2019 r., godz. 12:25  |  Wersja do druku

W Gminnym Ośrodku Kultury w Górznie odbyły się niezwykłe ferie. W trakcie ich trwania uczestnicy spotkań poznawali faunę Morza Bałtyckiego, przygotowywali mapy, tworzyli szablony zwierząt bałtyckich, a także wybrali się na wycieczkę do Młyna Wiedzy w Toruniu.Jak czytamy na facebookowym profilu górznieńskiego GOK-u, ferie zimowe, które odbywały się pod hasłem BALTICARIUM przebiegły ciekawie i dostarczyły wielu pozytywnych wrażeń. Zaczęło się od wystawy "Balticarium" autorstwa Natalii Uryniuk i dzięki jej grafikom dzieci poznały faunę zamieszkującą Bałtyk i jego okolice. Budowano także kartonowe akwarium i pobrano próbki wody z jeziora Młyńskiego. Kolejny dzień dostarczył muzycznych emocji. Wysłuchano koncertu młodzieży uczestniczącej w "Zimowych muzycznych wakacjach z pasją". Stworzono też mapę, na podstawie której prześledzono w jaki sposób woda, której używamy u nas w domach, dociera do Bałtyku.

Kolejny dzień upłynął na spotkaniu z edukatorami z Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego Barbarą Beszczyńską i Tomaszem Górnym, którzy przybliżyli świat wody - co i w jakich ilościach można spotkać choćby w jednej kropli. Czwarty dzień BALTICARIUM, to spotkanie z wolontariuszkami z programu Europejski Korpus Solidarności Marine z Francji i Sabela z Hiszpanii. Była okazja do słów związanych z wodą w innych językach, praca w zespołach i wspólne tworzenie filtrów wody i wodociągów.

Cała ekipa wybrała się też do Młyna Wiedzy w Toruniu, w którym była okazja do doświadczeń m.in. fizycznych, optycznych, kosmicznych i ciekawych eksperymentów. W ostatnim dniu ferii projektowano szablony zwierząt żyjących w Bałtyku. Szablony pozwoliły na ozdobienie spersonalizowanych płóciennych toreb, które uczestnicy zabrali ze sobą. Ciekawostką było przedstawienie po angielsku bajki "Brzydkie kaczątko", którą metodą japońskiego teatru kamishibai, zaprezentowały Marine i Sabelę. Jako, że pogoda dopisała, mimo siarczystego mrozu, uczestnicy wybrali się też na spacer po okolicy.

Ferie upłynęły szybko. Było ciekawie i inspirująco, szkoda tylko, że czas upłynął nieubłaganie. Podziękowania należą się rodzicom uczestników, którzy dzielnie ich wspierali za pomocą pysznych, domowych ciast. Pełni przebytych wrażeń, uczniowie zapewne szykują się już do szkoły, ale ferie na pewno pozostaną w ich pamięci, bo przede wszystkim powinny one zapewnić ciekawy sposób spędzenia wolnego czasu. A w Górznie na pewno tak było, co możemy obejrzeć na zdjęciach poniżej.


reklama

Źródło: GOK w Górznie

Zimowe ferie w GOK-u w Górznie/fot. dzięki uprzejmości GOK Górzno:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama