Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Brodnica

poniedziałek, 17 grudnia 2018 r., godz. 09:55  |  Wersja do druku

W niedzielę, 16 grudnia w świetlicy w Karbowie odbyło się rodzinne spotkanie z Mikołajem, na które zaprosili mieszkańców Wójt Gminy Brodnica Adam Zalewski, sołtys wsi Karbowo Danuta Zielińska i Rada Sołecka Wsi Karbowo. Uroczystości towarzyszyła kampania Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy pt. "Choinka świecąca przykładem".Uroczyste spotkanie w Karbowie rozpoczął Wójt Gminy Brodnica Adam Zalewski, który przywitał przybyłych i złożył im świąteczne życzenia. Do życzeń przyłączyła się sołtys Danuta Zielińska. Ważnym elementem spotkania była prelekcja przeprowadzona przez policjantkę na temat bezpieczeństwa na drodze, promująca używanie elementów odblaskowych. W ramach kampanii "Świeć przykładem" policjanci rozmawiają na ten temat z dziećmi i ich rodzicami. Do realizacji przedsięwzięcia służy "mobilna", żywa choinka, która ubrana w odblaski wędruje wraz z policjantką i harcerzami ZHP do dzieci i młodzieży z powiatu brodnickiego, by pokazać jak "świecić przykładem" na drodze.

Po prelekcji przeprowadzonej przez policjantkę, uczestnicy spotkania otrzymali odblaski z choinki, dzięki którym stali się "świecącym przykładem" dla wszystkich korzystających z dróg. Spotkania profilaktyczne odbywają się dzięki wsparciu Urzędu Miasta w Brodnicy i urzędów gmin w Brodnicy i Bobrowie. Harcerze, którzy biorą w udział w kampanii "Świeć przykładem" zaprezentowali mini koncert, w trakcie którego śpiewali i grali piosenki i kolędy.

Wielkim przeżyciem dla dzieci było przybycie Mikołaja, który przyniósł kolorowe upominki. Dzieci starały się bardzo, były piosenki i wierszyki, a także możliwość zrobienia sobie zdjęcia z Mikołajem. Czas spędzono w wesołej i rodzinnej atmosferze, co było również jednym z celów spotkania. Pozostałymi były kultywowanie tradycji i integracja mieszkańców sołectwa w celu utrzymania i pogłębiania więzi międzyludzkich i międzypokoleniowych. Środki na organizację imprezy pochodziły z funduszu sołeckiego budżetu Gminy Brodnica i od mieszkańców.


reklama

Mikołaj w Karbowie:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama