Zaloguj się | Rejestracja

Wystawa w CKZiU w Brodnicy

wtorek, 04 grudnia 2018 r., godz. 08:37  |  Wersja do druku

W dniu 3 grudnia w auli CKZiU w Brodnicy uroczyście otwarto wystawę "W drodze do niepodległości". Jest to wystawa przygotowana w ramach projektu "Dla Niepodległej" pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jej partnerami merytorycznymi są Narodowe Archiwum Cyfrowe i Archiwum Akt Nowych, a fundatorami Bank Pocztowy SA i PERN SA.Po raz pierwszy ekspozycję pokazano w gmachu Sejmu w lutym 2018 roku i od tej pory odwiedza na kilka dni szkoły i inne instytucje w całej Polsce. Wystawę tworzy 30 plansz prezentujących kluczowe wydarzenia historyczne z lat 1914 – 1924. Zawierają one informacje oraz zdjęcia na temat drogi do odzyskania niepodległości, pierwszych lat budowania państwowości oraz sylwetki wybitnych postaci związanych z walką o wolność i suwerenność.

W uroczystej inauguracji wystawy uczestniczyli goście: naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Stanisław Czajkowski, ksiądz prałat Bolesław Lichnerowicz, wykładowca UKW w Bydgoszczy prof. dr hab. Mirosław Krajewski, dyrekcja CKZiU.

Z ideą wystawy, jej patronami i sponsorami zapoznała zebranych Iwona Zielińska, nauczyciel historii w CKZiU. W swoim wystąpieniu podkreśliła walory edukacyjne wystawy, która nie tylko przekazuje wiedzę historyczną, ale także kształtuje postawy obywatelskie, przypomina o wartości wolności. Uroczystość uświetnił koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Justyny i Jakuba Cybulskich oraz poezja patriotyczna prezentowana przez uczniów technikum – Alicję Rożentalską, Julię Wojtaszczyk i Mateusza Dobrosielskiego.

Wystawa jest dostępna dla wszystkich zainteresowanych w auli CKZiU przy ulicy Mazurskiej 28 od 4 - 7grudnia w godzinach 10:00 – 14:00.


reklama

Źródło: Barbara Stefańska

Wystawa "W drodze do niepodległości"/fot. nadesłane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama