Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ poleca

poniedziałek, 08 października 2018 r., godz. 17:40  |  Wersja do druku

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych. Na sklepowych półkach pojawiły się znicze, kwiaty prawdziwe i sztuczne, gotowe wiązanki, bukiety, wszystko by ułatwić przedświąteczne zakupy. Skorzystajmy z tego, bo czasu zostało niewiele.

Dzień Wszystkich Świętych coraz bliżej. Nie warto czekać z zakupami do ostatniej chwili, bo może się okazać, że nie kupimy tego co nam się podoba, a tylko to, co pozostało w sklepie. A przecież to ważne święto i każdy z nas chce, żeby groby naszych najbliższych były najpiękniejsze.

W Centrum Ogrodniczym DZIAŁKOWICZ można znaleźć piękne wiązanki z kwiatów sztucznych. Współczesne sztuczne kwiaty bardzo odbiegają od naszych dawnych wyobrażeń. Do złudzenia imitują one te prawdziwe. A jest to dobra alternatywa, bowiem przymrozki i mrozy mogą skutecznie pozbawić piękna naturalne rośliny. Podobnie jak żywe kwiaty bardzo różnią się między sobą, tak i sztuczne wykonane są z różnych materiałów, aby jak najwierniej odtwarzać piękno natury. Jedyną pielęgnacją, jakiej wymagają sztuczne kwiaty, jest od czasu do czasu czyszczenie. Można to robić wilgotną ściereczką (ewentualnie z płynem do mycia naczyń).

Warto więc się zastanowić nad wyborem, tym bardziej, że jest jeszcze w czym wybierać. Można samemu zrobić wiązankę, wybór kwiatów i liści jest całkiem spory i pozwala na samodzielne wykonanie wiązanki według upodobań. W sprzedaży są też chryzantemy, które także mogą pięknie przystroić groby. DZIAŁKOWICZ poleca również wybór zniczy, które odpowiednio dobrane stworzą piękną kompozycję.

Cały czas możemy jeszcze sadzić cebulki, aby na przyszły rok cieszyć się po zimie kolorowymi kwiatami. W DZIAŁKOWICZU ich wybór jest ogromny i każdy znajdzie na pewno coś dla siebie - wedle gustu i upodobań.
Więcej o cebulkach i ich sadzeniu tutaj

Nie zapominajmy o chryzantemach, które niesłusznie mają przydomek "cmentarnych kwiatów". Mogą one równie pięknie przystroić dom lub ogród, a ich duży wybór pozwoli znaleźć ulubiony kolor. Chryzantemy, zwane też złocieniami, mają same zalety: ustawione na balkonie kwitną długo - często aż do przymrozków, występują w niezliczonej ilości odmian i kolorów, doskonale komponują się z innymi jesiennymi gatunkami i nie mają wygórowanych wymagań. Sprzedawane są w pojemnikach o różnej wielkości - od doniczek małych po wielkie, zawsze zwieńczone masą kwiatów.

Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ w Brodnicy, znajduje się przy ulicy Sikorskiego 8. Centrum czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 -18:00 i w soboty od 8:00 -16:00. Zapraszamy!

Źródło: Artykuł promocyjny

Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ poleca: