Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Brodnica informuje

wtorek, 02 października 2018 r., godz. 12:38  |  Wersja do druku

Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Przyjaciół Wsi Karbowo oraz Wójt Gminy Brodnica Edward Łukaszewski zaprosili dzieci z terenu gminy Brodnica na kolejny spektakl teatralny, który odbył się w świetlicy wiejskiej w Karbowie.Dnia 13 września w świetlicy wiejskiej w Karbowie odbył sie spektakl teatralny dla dzieci z terenu gminy Brodnica. Przedstawienie pod tytułem "Staś i Jaś dwaj przyjaciele" wykonali aktorzy Teatru VAŚKA z Torunia. Przedstawienie ukazało sytuacje związane z wyjściem z domu i drogą do przedszkola. Dzieci podczas wędrówki Jasia, któremu towarzyszy sympatyczny dziadek Staś zobaczyły jakimi zasadami należy się kierować, aby bezpiecznie dotrzeć do przedszkola.

Widownia jak zawsze były zachwycone i z wielkim zaciekawieniem śledziła przygody bohaterów przedstawienia. Jak zazwyczaj bywało, tak i tym razem Teatr VAŚKA ubarwił przedstawienie muzyką i rytmem. Były piosenki do słuchania i do wspólnego śpiewania, były także rymowanki, zagadki i konkursy. Zespół Teatru VAŚKA dedykował swój nowy spektakl wszystkim grupom przedszkolnym i szkolnym sześciolatkom. Dzięki edukacyjnej i interaktywnej formie spektaklu dzieci chętnie brały w nim aktywny udział i prowadziły dialog z bohaterami przedstawienia.

Dla dzieci uczestniczących w spektaklu organizatorzy przygotowali również słodki poczęstunek. Przedstawienie odbyło się dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z budżetu gminy Brodnica, które w 2018 roku Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Przyjaciół Wsi Karbowo uzyskało w wyniku otwartego konkursu ofert na wspieranie zadania w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.


reklama

Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica

Spektakl w Karbowie/fot. nadesłane:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama