Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Świedziebnia

poniedziałek, 01 października 2018 r., godz. 09:00  |  Wersja do druku

W sobotę, 29 września w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Świedziebni odbył się Powiatowy Festiwal Piosenki "Od niepodległości do wolności". W roku stulecia odzyskania niepodległości w trakcie koncertu usłyszeliśmy pieśni i piosenki żołnierskie oraz pieśni patriotyczne.Świedziebnia po raz dziewiąty gościła miłośników muzyki chóralnej na Powiatowym Festiwalu Piosenki. Podczas koncertu, który odbył się 29 września w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Świedziebni, usłyszeliśmy pieśni i piosenki żołnierskie oraz pieśni patriotyczne w wykonaniu 11 uczestników z województw kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Podobnie jak w latach ubiegłych festiwal przyjął formę przeglądu.

Tegoroczna odsłona festiwalu nosiła tytuł "Od niepodległości do wolności". W roku stulecia odzyskania niepodległości, podczas koncertu w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Świedziebni usłyszelismy pieśni i piosenki żołnierskie oraz patriotyczne w wykonaniu:
  • Canto Grazioso z Brodnicy
  • ARIOSO ze Świedziebni
  • Katarzyna Olszta-Zielińska, Tomasz Cybulski z Osięcin
  • Chór Cantamus z Nowego Miasta Lubawskiego
  • Chór im.św. Franciszka z Górzna
  • Nauczycielski Chór BELCANTO z Rypina
  • Chór męski OSIĘCINY
  • Zespół WSZYSCY RAZEM z Brzozia
  • Zespół BYLE Babki z Łąkorza
  • Julia Kozłowska z Brzozia

Festiwal jest organizowany przez Chór ARIOSO, Gminną Bibliotekę Publiczną w Świedziebni oraz parafię św. Bartłomieja w Świedziebni, a wsparcia finansowego na ten cel udzielili Wójt Gminy Świedziebnia Szymon Zalewski oraz Powiat Brodnicki.

Mariola Bejger, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Świedziebni powiedziała: - Spotykamy się w Świedziebni nie dla rywalizacji, ale z powodu wielkiej radości śpiewania i dla tych pozytywnych emocji, które w nas wyzwalają wykonawcy i ich repertuar.

Festiwal w Świedziebni wpisał się na stałe w kalendarz stałych imprez kulturalnych w naszym regionie, a że jest ważny i potrzebny - świadczy o tym duża liczba zespołów, które przybyły z całego województwa kujawsko-pomorskiego i nie tylko, a także licznie zgromadzona publiczność.


reklama

IX Powiatowy Festiwal Piosenki "Od niepodległości do wolności":
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama