Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Osiek

niedziela, 23 września 2018 r., godz. 11:10  |  Wersja do druku

Uroczyście i z wielką pompą dokonano otwarcia kompleksu sportowego w Osieku. W czwartek, 20 września wójt gminy Osiek oficjalnie przekazał mieszkańcom do użytku kompleks sportowy wart około 2,5 mln złotych, który powstał na gruntach pozyskanych przez gminę od Agencji Nieruchomości Rolnych.Na kompleks składają się: boisko piłkarskie, dwa korty tenisowe, plenerowa siłownia, skatepark oraz linarium. Podczas uroczystego oddania obiektu do użytku wśród zaproszonych gości znaleźli się: starosta Piotr Boiński, wicestarosta Mariusz Klonowski, przewodniczący Rady Powiatu Roman Pytlasiński oraz radni - Piotr Burkwicz i Mariusz Wojdyło.

"Przekazywany dziś do użytku mieszkańcom gminy Osiek kompleks sportowy jest wzorcowym przykładem na to, jak można umiejętnie i z wyobraźnią poprawić dostęp mieszkańców wsi do różnych form aktywności fizycznej" - czytamy w liście gratulacyjnym podpisanym przez starostę Piotra Boińskiego, wicestarostę Mariusza Klonowskiego i przewodniczącego Rady Powiatu Romana Pytlasińskiego. "Gratulujemy pięknego i funkcjonalnego obiektu. Niech służy on prozdrowotnej rekreacji oraz rozbudzaniu aspiracji sportowych mieszkańców gminy Osiek".

Jak poinformował obecny na otwarciu obiektu wicestarosta Mariusz Klonowski, Gmina Osiek w 2011 roku podjęła starania o przejęcie na własność od Agencji Nieruchomości Rolnych terenu pod inwestycję. Później powstał plan zagospodarowania przejętego gruntu. Następnie Rada Gminy Osiek uchwałą jednogłośnie wyraziła wolę budowy. Wicestarosta przypomniał też, że pomysłodawcą powstania obiektu jest nauczyciel wychowania fizycznego ze szkoły w Osieku, były radny i przewodniczący rady gminy Andrzej Zieliński.


reklama

Źródło: Przemysław Majchrzak rzecznik prasowy Starostwo Powiatowe

Kompleks sportowy przekazany do użytku/fot. brodnica.com.pl :Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama