Zaloguj się | Rejestracja

Dożynki Gminne w Gorczenicy

poniedziałek, 27 sierpnia 2018 r., godz. 08:54  |  Wersja do druku

W tym roku Gmina Brodnica świętowała coroczne dożynkowe święto w niedzielę, 26 sierpnia w Gorczenicy. Uroczystość była podziękowaniem rolnikom za ich całoroczny trud, ale była też okazją do wypoczynku i dobrej zabawy, po pełnej wysiłku pracy na roli.Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 14:50 ceremonią wprowadzenia pocztów sztandarowych. Po nich rozpoczęła się Msza Święta Polowa dziękczynna za plony, celebrowana przez proboszcza parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Gorczenicy ks. Michała Dąbkowskiego. Po mszy głos zabrał Wójt Gminy Brodnica Edward Łukaszewski, który powitał przybyłych i podziękował rolnikom za ich całoroczny trud.

Tegoroczną, zaszczytną funkcję starostów pełnili:
 • Starościna dożynkowa Elżbieta Rogowska
 • Starosta dożynkowy Rafał Przybyłowski
 • Wicestarościna dożynkowa Ewa Lejpamer
 • Wicestarosta dożynkowy Marian Brokos

Po mszy, o godzinie 16:00 starostowie dożynek przekazali wójtowi i przewodniczącej Rady Gminy Violetcie Sternickiej-Twarogowskiej chleb dożynkowy, którym wedle zwyczaju podzielono się z przybyłymi na uroczystość. Wyróżniający się rolnicy zostali uhonorowani odznaką "Zasłużony dla Rolnictwa", a nauczycielom ze szkół gminy Brodnica wręczono akty awansu na stopień nauczyciela mianowanego.

Na wniosek Wójta Gminy Brodnica Edwarda Łukaszewskiego, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi nadał odznakę honorową "Zasłużony dla Rolnictwa" rolnikom:
 • Katarzynie Sampolskiej z Niewierza
 • Andrzejowi Dembkowi z Gorczeniczki
 • Leszkowi Krzyżanowskiemu z Niewierza
 • Lechowi Wiśniewskiemu z Gorczenicy

Akty Nadania Stopnia Awansu Zawodowego Nauczyciela Mianowanego i ślubowanie złożyli:
 • Dorota Piotrowska - nauczyciel SP w Szabdzie
 • Paulina Uździńska - nauczyciel SP w Gortatowie
 • Agnieszka Lewandowska - nauczyciel SP w Gortatowie
 • Rafał Napiórkowski - nauczyciel Gimnazjum w Szczuce

Uroczyście wręczono nagrody wójta gminy Brodnica dla najlepszych absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów w roku szkolnym 2017/2018. Absolwenci gimnazjów, pochodzący z gminy Brodnica, otrzymali "Nagrodę Specjalną Wójta Gminy Brodnica".

Jest to nagroda za szczególne osiągnięcia w nauce:
- uzyskania bardzo dobrych wyników przedmiotowych na świadectwie końcowym ze średnią ocen nie mniejsza niż 5,2
- posiadania wzorowej oceny z zachowania
- uzyskania wyniku z egzaminów przeprowadzonych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w danym typie szkoły co najmniej wysokiego w skali staninowej

Nagrody otrzymali:
 • Natalia Faraś z Dzierżna Gimnazjum w Szczuce
 • Alicja Kryczka z Gorczenicy Gimnazjum w Szczuce
 • Amelia Kryczka z Gorczenicy Gimnazjum w Szczuce
 • Marcin Pietrucha z Gorczenicy Gimnazjum w Szczuce
 • Amelia Rogowska z Gorczenicy Gimnazjum w Szczuce
 • Katarzyna Szynkowska z Karbowa Gimnazjum nr 1 w Brodnicy
 • Amelia Czerwińska z Komin Gimnazjum nr 2 w Brodnicy
 • Wiktoria Śmigiecka z Cieląt SP w Nowych Świerczynach - oddziały gimnazjalne

Po części oficjalnej i przemówieniach zaproszonych gości odbyła się część artystyczna, w czasie której wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gorczenicy, zespoły "Szczupanki" ze Szczuki, "Czerwone korale" z Bartnik, "Karbowianie" i "Serenada" z Karbowa". Dodatkową atrakcją był Patrol Historyczny - Pogranicze Chrześcijaństwa - innowacyjna metoda zaprezentowania historii regionu w postaci karawany historycznej. Jego celem jest promowanie lokalnego dziedzictwa historycznego. W jego trakcie można było strzelać z łuku, wykonać własnoręcznie papier czy lepić gliniane naczynia.

Były animacje, zabawy i konkursy prowadzone przez Rodzinne Centrum Rozrywek Mini Disco i poczęstunek dla wszystkich przybyłych, a gwiazdą wieczoru był występ wokalisty muzyki dance MJAY. Nie zabrakło dodatkowych atrakcji, a imprezę zakończono zabawą dożynkową z zespołem ZODIAK z Brodnicy. Na przybyłych gości czekała grochówka, pieczony prosiak, kiełbaski z grilla, ciasta, owoce, chleb ze smalcem i inne smakołyki.


reklama

Dożynki Gminne w Gorczenicy:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama