Zaloguj się | Rejestracja

Dożynki Powiatowo-Gminne w Osieku

piątek, 31 sierpnia 2018 r., godz. 11:59  |  Wersja do druku

W dniu 1 września w Osieku odbędą się Dożynki Powiatowo-Gminne. Rozpoczęcie uroczystości o godzinie 13:00, a o godzinie 17:00 rozpocznie się festyn dożynkowy, na którym zaplanowano wiele atrakcji.Starosta Brodnicki Piotr Boiński, Kazimierz Wolfram, Wójt Gminy Osiek oraz Jan Łapkiewicz i Lidia Rybka (starostowie powiatowi) oraz Wiesław Kuciński i Barbara Rutkowska (starostowie gminy Osiek) z komitetem organizacyjnym zapraszają na powiatowo-gminne dożynki.

Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w kalendarzu każdego rolnika. Dożynki symbolizują czas radosnego świętowania, zwieńczający ciężką pracę, dzięki której ziarno zasiane w uprawionej glebie, po żniwach zamienia się w pachnący bochen chleba.

W tym roku na uroczyste obchody święta plonów w powiecie brodnickim zapraszamy do Osieka, 1 września 2018 r. od godz. 13:00.

O godz. 13:00 odbędzie się uroczysta msza święta dziękczynna za tegoroczne plony w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Osieku. Po mszy św. odbędzie się przemarsz korowodu dożynkowego na plac dożynkowy, gdzie odbywać się będą wszystkie uroczystości, m.in. przekazanie dożynkowego chleba, wręczenie odznaczeń i wyróżnień dla rolników, okoliczne wystąpienia.

Na Powiatowo-Gminnych Dożynkach w Osieku będzie wiele atrakcji, m.in. o godz. 17:00 rozpocznie się festyn dożynkowy na którym będą m.in. występy artystyczne (zespół Biedronki). O godz. 20:00 odbędzie się koncert gwiazdy wieczoru zespół CLIVER. W godz. 21:00 - 02:00 zaplanowano zabawę ludową z zespołem Ex-clusive.

Jedną z atrakcji dożynkowych będzie Piknik Drobiowy "Cudze chwalimy-własnego nie doceniamy, a drobiu smacznego obfitość posiadamy". W programie: degustacja przysmaków z drobiu, konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych, informacje o przepisach kulinarnych, występy artystyczne. Piknik drobiowy, zorganizowany przez Kujawsko-Pomorską Izbę Rolniczą z siedzibą w Przysieku, sfinansowano z funduszu Promocji Mięsa Drobiowego.

W programie również: mini lunapark, konkursy, gry, zabawy dla dzieci i dorosłych; ponadto: grill, grochówka, ciasto domowej roboty, chleb ze smalcem. Na placu dożynkowym będą również różnorakie stoiska m.in. stoiska przygotowane przez panie z kół gospodyń wiejskich z Gminy Osiek.

Partnerem Dożynek będzie AGROLOK Sp. z o.o.

Patronat medialny nad Dożynkami Powiatowo-Gminnymi w Osieku objęli: Radio PiK, TVP3 Bydgoszcz, Gazeta Pomorska, Nowości, Czas Brodnicy, Super Brodnica, Eltronik, TV Brodnica.pl, Portal Brodnica.net, Portal PowiatBrodnicki.pl, Portal ebrodnica.pl, Portal mojaBrodnica.pl, Portal Brodnicadlawas.info, Portal ddBrodnica,pl, Portal CBRMEDIA.


reklama

Źródło: brodnica.com.pl

Powiatowo-Gminne Dożynki w Osieku:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama