Zaloguj się | Rejestracja

Koncert na Dużym Rynku w Brodnicy

wtorek, 14 sierpnia 2018 r., godz. 14:03  |  Wersja do druku

W dniu 15 sierpnia na Dużym Rynku w Brodnicy odbędzie się koncert duetu HARMONIUM DUO, który tworzą dwaj akordeoniści - Hubert Giziewski oraz Iwo Jedynecki. Na koncercie usłyszymy m.in.: dzieła Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki, Arama Chaczaturiana, Aleksandra Borodina, Witolda Lutosławskiego i Astora Piazzolli.IWO JEDYNECKI - absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, w klasie akordeonu prof. Jerzego Łukasiewicza i dr. Rafała Grząki. W roku 2014 odbył półroczne studia w ramach programu Erasmus w Conservatorio Superior de Musica de Aragon (Saragossa, Hiszpania), w klasie znakomitego hiszpańskiego akordeonisty Inakiego Alberdiego. Wielokrotny laureat ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów i festiwali akordeonowych. Jako solista występował w renomowanych salach koncertowych takich jak: Studio koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, Zamek Królewski w Warszawie, sala koncertowa Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Galeria Porczyńskich w Warszawie, Filharmonia Lwowska, Teatro Comunale w Bari (Włochy). Iwo Jedynecki jest jednym z najbardziej obiecujących akordeonistów młodego pokolenia w Polsce (informacje ze strony http://preludium.edu.pl/o-nas/iwo-jedynecki/)

HUBERT GIZIEWSKI - absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie i laureat głównych nagród konkursów w Stalowej Woli (1993), Chełmie (1995, 1999, 2001), Mławie (2005), Ibla-Ragusa (2005) i Castelfidardo (2005, 2006). Wielokrotnie występował w najbardziej prestiżowych salach koncertowych i centrach artystycznych w Polsce, takich jak: Filharmonia Narodowa, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Lutosławskiego, a także za granicą, m.in.: w Suntory Hall (Japonia), Carnegie Hall (Nowy Jork). Występował z recitalami także w Arabii Saudyjskiej, Bułgarii, Maroko, Niemczech, USA, we Włoszech oraz na Litwie. Był stypendystą Lions Club Warszawa Nike. Hubert Giziewski jest założycielem duetu Harmonium Duo, specjalizującego się w klasycznej muzyce kameralnej, a także współtwórcą innowacyjnego projektu Kameralna Harmonia, z fidelistką Katarzyną Kamer (info ze strony http://pl.chopin.nifc.pl/chopin/persons/text/id/7766)


reklama

Źródło: Katarzyna Watkowska BDK

HARMONIUM DUO na Dużym Rynku w Brodnicy :
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama